Včera jsme měli v Brně setkání s rodiči, kteří nechtějí pustit své dítě do školy, jestliže bude podmínkou testování a dušení dětí v ústenkách. Bylo to skvělé a prímové. Děkuji všem a doufám, že nás bude víc! Všem lidem doporučuju: udělejte si svoji vlastní skupinu odhodlaných rodičů, kterým záleží na vlastních dětech. Je jich kolem vás víc, než si myslíte. V každém městě a na každé dědině je prostor pro komunitu.

Na základě onoho setkání a po přečtení e-mailu o tom, že v jedné škole je ředitel, který děti pustí dovnitř a nebude nikoho šikanovat testy, protože netuší, jak k testování děti donutit, jsme si říkala, že ej tu ještě jedna cesta. Ta je ale pouze pro ty, kdo mají děti se skutečně ostrými lokty. Ne každé dítě tohle zvládne a u svých si to neumím představit.

Návod je následující:

  1. Pošlete děti do školy jako by se nechumelilo a brazilská mutace neskákala z každého stébla rašící trávy na nebohé kolemjdoucí. Nejspíš si budou muset na chvíli zakrýt ústa, aby do školy vůbec proklouzly přes vrátné, kteří jsou drsní jak psi pohraničníků.
  2. Poté, co dítě proklouzne do budovy školní, ať sejme onen zázračný život zachraňující prostředek a hodí ho do nejbližšího koše. Toto lze případně provést až na testovacím místě.
  3. Dítě se posadí na místo určené k tomu, čemu se říká samotestování, ale ve skutečnosti je to obrovská šaškárna. Obdrží testovací sadu.
  4. Dítě sedí, kouká před sebe, nic nedělá. Vzteklý pedagog doráží, aby si test udělalo. Dítě nic nedělá, nereaguje. Nesmí ahnout ani brvou. Doporučuji dítě vybavit vzkazem účitelce, že se testovat
%d bloggers like this: