Dostala jsem tip na další nesmysl na Novinky.cz. Přečetla jsem si tedy úžasný článek o tom, jak prý v Portugalsku svěřili očkovací strategii nějakému ňoumovi se zeleným mozkem z ponorky. Ten to všecko zvládl tak úžasně, že teď je 98% Portugalců ve věku 12+ vopíchaných! Celková proočkovanost 86%! Ti Jižani ale umí plnit plány, to vám řeknu.

A teď trochu opravdových dat. V Portugalsku ke smutku nás všech asi doopravdy mají 98% 12+ občanů vakcinovaných. Populace je počtem +/- stejná jako u nás.

Zajímavé je, a pro srovnání jsem vybrala i Belgii, tu baštu Evropské unie, že jim to přesto nijak zvlášť nefunguje. Očekávám, tak za měsíc, že na Novinky.cz bude článek s titulkem „Portugalsko se řítí do nového lockdownu. Coivd drtí nejví proočkovanou zemi!“

Zdroj: Worldometer.info (vše „2 Days Ago“ vztaženo k dnešku)

Moc to Portugalsku ani Belgii nefunguje, řekla bych. Polsko má cca třikrát víc obyvatel, proočkovanost okolo 50% a „new cases“ má jako Belgie. Poměr serious a a mild je taky dost jinde. Každopádně je vtipné, jak moc se u nás testuje. Jak u blbých na dvorečku.

Ještě vážně někdo věří tomu, že očkování něco řeší?

%d bloggers like this: