Včera jsem si uhnala příšerného housera. Těžko se mi pracuje, když sotva sedím, kroutím se u toho jako paragraf. Tak mám trochu času na to být taky jednou slušná. Dovoluji si hromadně poděkovat za všechny vaše povzbudivé zprávy, které mi píšete.

Dnes jsem byla s tím svým ústřelem na masáži. Je to o chlup lepší, ale bylo mi trochu smutno z masérky, která říkala, že na podzim to stejně bude znova všechno zavřené. Nikdo už ničemu nevěří, to se podařilo vládám celého světa dokonale – lidi úplně umrtvit, zdeptat a pokořit. Doma jsem si na Echo24 přečetla tuto informaci:

Nikdo soudný nemůže dát garanci, že na podzim nebudou kvůli koronaviru další omezení, uvedl dnes v diskusi ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Doufá v dostatečné proočkování společnosti. „Tuto garanci vám nedá nikdo soudný nikde ve světě,“ řekl ministr zástupcům oboru hotelnictví a gastronomie a vlády. Podle něj se ale vláda snaží očkovat jak to nejvíce jde, podle toho, jak přichází vakcíny ze zahraničí. „V průběhu července dosáhneme (proočkovanosti) 70 procent,“ dodal. Vláda podle něj proti loňsku nastavila lepší systém testování, jak PCR testy zdarma, tak i antigenní testování.

To, že se na podzim bude zavírat a že žádný 70% naočkovaných ničemu nepomůže (a nepomohlo by ani 100%), vyplývá z dalších keců starých známých „expertů“ (myslím, že slovo expert a rouška budu nenávidět ještě na smrtelný posteli). Zde Maďar doplněný o čerstvý útok na děti:

Nejhorší variantou by bylo to, že bude stoupat epidemie a zároveň se to projeví v nemocnicích. Podle Maďara je rizikem, že část nejstarší populace stále není očkována. Potřeba je podle něj přesvědčit i mladší lidi, kteří nevnímají covid-19 jako riziko, aby se očkovat nechali. Podle Maďara například ve Velké Británii klesá průměrný věk hospitalizovaných, v nemocnicích končí kvůli covidu i děti.

Je nad slunce jasnější, že se opravdu na podzim znovu zavře celá republika. Ještě v listopadu přitom Blatný mektal následující:

„Vakcíny pro dalších až 10,6 milionu obyvatel jsou v záloze od dalších výrobců. Měli bychom je tak mít až pro 16 milionů lidí, což je více, než je obyvatel České republiky. Je to přístup, ke kterému přistoupily i další země,“ řekl v pondělí bez bližších podrobností ministr. Zároveň však připustil, že by proočkovanost měla dosáhnout 65 až 70 procent. „Potom máme vyhráno,“ dodal.

Jeho předchůdce na postu ministerském, jeden z největších expertů na očkování v ČR vůbec, Prymula na podzim 2020 je spojen s touto filozofickou úvahou:

Ke zvládnutí epidemie dopomůže podle něj kombinace dvou faktorů: poměrně vysoké proočkovanosti a pak promoření populace. „Bude to kombinace určitého promoření populace, což bude menší část, a pak těch, kteří se proočkují. A já myslím, že se budeme nuceni dostat na proočkovanost kolem 60 procent, jinak ten virus tu bude intenzivně cirkulovat dál,” přednesl Prymula.

Další mimořádný expert Chlíbek uvedl:

Pokud by se podařilo proočkovat 60 procent dospělé populace, zhruba 5,5 milionu lidí, mělo by to velký dopad na omezení komunitních přenosů a kontrolu nad epidemií.

Další génius očkování, Smejkal, napsal:

Pozitivní dopad bude mít i menší proočkovanost, ale pak se nemoc – v menší míře – bude dál šířit a ohrožovat neočkované. K těm 75 procentům se asi nedostaneme, v tom jsem skeptik, ale budeme se snažit. Je třeba hodně vysvětlovat a vyvracet mýty a dezinformace.

Nějak se v tom ztrácím, kde tedy vidí Havlíček při proočkovanosti 70% problém? Vždyť to bude výhra, ve kterou žádný z expertů nedoufal! Proč by se tedy mělo cokoli zavírat? Proč bychom měli i při tak zázračnému úspěchu vakcinace dál poslouchat zločince? Proč máme pořád poslouchat lži?

Abych nebyla pořád jen depresivní, potěšila mne reakce Jardy Jágra, který údajně odmítl hrát šaška v očkovací fašistické kampani (jestli je to vůbec pravda). Ovšem i na té zprávě je smutný postoj Martiny Vaškové, která se zpočátku zdála být umírněnou lékařkou. Dnes je novou náměstkyní ministra a velikou zastánkyní „dobrovolného“ očkování. Holt časy se mění:

Někdejší hokejový reprezentant Jaromír Jágr tentokrát nabídku Andreje Babiše nepřijal. Jako důvod podle náměstkyně ministra zdravotnictví Martiny Váškové uvedl, že má v těle dostatečné množství protilátek. „My jsme se o tom s panem premiérem bavili, že mu pan Jágr odmítl dělat figuranta na propagaci vakcinace z toho důvodu, že má protilátky,“ uvedla Vašáková pro server Seznam Zprávy. Jágr podle ní však vycházel z chybného předpokladu, že se nemusí očkovat, protože má protilátek proti covidu-19 dostatek. „Někdo mu řekl, že je dobré si vyšetřit protilátky. A že když je má, tak se nemusí očkovat, že je to fajn. Tak to ale není. Ani Česká vakcinologická společnost nedoporučuje žádné vyšetření protilátek proti covidu,“ dodává Vašáková.

Ještě na podzim, když náměstkyní nebyla, Vašáková k očkování říkala:

Nejsem si úplně jistá, jestli já bych se nechala očkovat. Navíc si myslím, že jsem covid sama už prodělala mezi lednem a únorem. Když jsme byli v Bavorsku, tak jsem klinicky měla onemocnění, které tomu zcela jasně odpovídalo. Ale opravdu nevím. Možná to my zdravotníci dostaneme příkazem, pak se samozřejmě očkovat budu muset nechat, ale sama v tom ještě nemám jasno. Nicméně rizikovým skupinám, obézním pacientům, diabetikům, hypertonikům, pacientům s chronickou obstrukční plicní nemocí, případně v kolektivních zařízeních skupinám zranitelných starých lidí s mnoha diagnózami, bych to očkování asi doporučila.

Ehm… jak vidno, v této válce je prostě možné cokoli. Přeji všem už po kolikáté mnoho sil. Přežijte to ve zdraví a lásce.

%d bloggers like this: