Ráno si po delší době otevřu Českou justici a co na mne nevybafne jako první? Zpráva o tom, že lidé kvůli Zemanovi podávají trestní oznámení! Nemohu věřit vlastním očím! To je nějaký zvláštní český sport? Jak může vůbec někoho napadnout podat v souvislosti se Zemanem trestní oznámení? Když na toho dědu myslím já, cítím jen smutek z toho, jak se zachází s nemohoucí lidskou bytostí. To ostatní je jen další politická komedie.

Trestní oznámení ale neřeší lidé jen v souvislosti s hlavou státu, Nemine snad týden, abych neměla v poště nějakou zprávu o tom, že by buď někdo rád napsal trestní oznámení skrz nějaký covid nesmysl nebo by byl ještě radši, kdybych ho dala do kupy já, přičemž k této činnosti mi odesílatel většinou k e-mailu přiloží spoustu odkazů, které zcela jasně prokazují vinu onoho neznámého či známého pachatele nejodpronějších zločinů proti lidskosti.

Znovu (a vím, že rozhodně ne naposledy) vás informuju: neposílejte mi takové zprávy. Nestojím o ně, protože na trestní oznámení prostě a jednoduše nevěřím. Zkusila jsem si to a ověřila jsem si, že je to naprosto a zcela pod moji úroveň a už to nikdy dělat nebudu (leda bych věděla najisto, že někdo někoho zapíchl). Podávání nesmyslných trestních oznámení jak na běžícím pásu není způsob, jakým rozumní lidé řeší problémy. Podávat trestní oznámení je nejen hloupé, ale taky obrovsky nebezpečné. Zavedení podobného úzu ohrožuje každého z nás a je nebezpečné pro svobodu. Ten, kdo se domnívá, jak je strašně fajn řešit diskriminaci tím, že poštve policajty na její údajné strůjce, by si mohl představit, jaké by to bylo, kdyby podobně řešili ústrky třeba muslimové. Za každičký jediný projev nesouhlasu s islámem by následovalo udání za apartheid a podobné nesmysly.

Trestní oznámení jsou mnohdy zneužívaná jako nástroj pomsty. Každý, kdo něco dělá ve veřejném prostoru asi může čekat, že se nějakého takového oznámení někdy dočká. To, jestli se bude vyšetřovat nebo ne a jestli bude člověk stíhaný, záleží na rozložení politických sil a na poptávce. Nemůžeme totiž věřit policii, státním zástupcům ani soudům. Viděli jsme, co dělají příslušníci bezpečnostních složek v Itálii nebo Německu. Viděli jsme šikanu, ke které přistoupili tady v ČR. Přesvědčili jsme se o morální nekvalitě státních zástupců. Víme, že soudci jsou nespravedliví a rádi lžou a překrucují pravdu. Ne, nikdy si nemůžeme být jisti tím, kdy u našich dveří zazvoní někdo v uniformě. Proto už nepodávám a nikdy podávat nebudu trestní oznámení. Není to totiž v souladu s tím, co považuju za mravné a už nechci opakovat chyby, kterých jsem se doputila.

Podávání trestních oznámení proto s chutí přenechávám těm, kdo nemají dost jiných originálnějších nápadů, jak řešit komplikované situace. Já jdu radši dělat něco užitečnějšího. Čeká na mne žaloba na TBC pasy, nová buddhistická žaloba a požadavek na přiznání práv člověka a občana výměnou za dříve vyslovené přání neléčit v případě covidu. Tohle je cesta, kterou se chci ubírat já – svěží, zajímavá a taky docela zábavná, pokud se to tak dá vůbec říct. Nechci mít v mysli nepořádek, zlobu a nenávist, což přesně trestní oznámení vyvolávají, a to na obou stranách.

%d bloggers like this: