Už jsou to skutečně dva roky, co jsem byla naposled u kadeřníka. Jako neočkovaná a nikdy na covid laboratorně netestovaná nemám nárok… Asi před měsícem jsem se pokusila ostříhat sama a od té doby musím nosit vlasy jen v gumičce a modlit se, aby to co nejrychleji dorostlo do původní podoby před zásahem. Po přestěhování se na venkov mám s vlasy ještě další kříž: babiččina stará vana má velice rizikový odpad a opravdu se bojím si na hlavu napatlat hennu a pak to všechno spláchnout do kanalizace. Mohlo by to totiž znamenat, že už se nikdy nevykoupeme. Takže postupně šedivím a trnu, kdy budu definitivně vypadat jako polednice.

Čas od času pátrám na mapě takových těch podniků, kde se nehodlají zbláznit z přitroublých nesmyslných očkování.

Mimochodem, když už jsem u gradující nesmyslnosti toho, co nám naše nová vláda nařizuje, všimli jste si, že školní děcka získala výjimku a můžou lyžovat? V odůvodnění té nehoráznosti (nemyslím to, že děcka lyžují, ale to, že se povolí naprosto zvrhle výjimka jen pro jednu jedinou činnost, i když je naprosto srovnatelná s jinými) se uvádí:

V případě nastavení specifického protiepidemického režimu pro děti do 18 let účastnících se lyžařských výchovně výcvikových kurzů, pokud jde o jejich možnost využít služeb přepravy na lanové dráze a lyžařském vleku, rozšiřuje se tento režim také na lyžařské kurzy organizované nejen školami, ale také školskými zařízeními a organizátory, kteří poskytuje služby osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovým vzděláváním podle § 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., jako jsou zejména zájmová, výchovná, rekreační, sportovní nebo vzdělávací činnost včetně přípravy na vyučování, jiné organizované volnočasové aktivity osob mladších 18 let, zotavovací akce a jiné podobné akce pro osoby mladší 18 let. Umožní se tak více dětem účastnit se těchto pro zdraví a fyzickou zdatnost prospěšných kurzů za bezpečných protiepidemických podmínek.

Prosím vás, v jakém paralelním vesmíru je možné, že pro organizované volnočasové aktivity představuje test BEZPEČNOU PROTIEPIDEMICKOU PODMÍNKU, a pro jiné aktivity nikoliv??? Proč jiní lidé nemohou (odhlédněme na kratičkou chvilku od celkové nesmyslnosti testování) něco podnikat, když by byli otestovaní? Teď vážně nelobbuju za sebe (viz výše, nikdy jsem se netestovala a nehodlám k tomu přistoupit), jen by mne to zajímalo z hlediska zdravého rozumu. A to ani nemluvím o tom, jak je to spatlané s antigeny do škol a práce a já nevím co všechno dál… Nedokážu nějak pochopit, jak se těchto koninek může NSS zastávat. Nebo vlastně ano, ko*otům to asi smysl dává… to jen normálním lidem ne. Ti ale bohužel nejsou na soudech…

Vraťme se ale k Mapě volných zón. Dnes jsem v ní odhalila, že ve Znojmě funguje kadeřnictví bez podmínek (v Brně ne). Začínám si pohrávat s myšlenkou, že bych se objednala a byla zase jednou trochu podobnější homo sapiens sapiens.

P. S.: David mne upozornil, že mi v textu chybí slovo „laboratorně“ (už to tam je). Upřesňuji tedy, že jsem si za celou akci Panda nenechala udělat žádný laboratorní PCR ani antigenní test. Doma jsem si udělla několik RAT, neboť se přiznám, že jsem jednak moc doufala v pozitivní výsledek a jednak jsem celkově ujetá na domácí testy. Prostě mě to baví, celá ta operace. Těch těhotenských, takových těch počuraných papírků, jsem si udělala aspoň dvacet. No možná víc, ale teď už bych čekala na dvě čárky marně. Marně jsem ale čekala i na ty dvě covidí, pořád nic, nic, nic, omikron si mě ne a ne najít. Takže shrnuji: nikdy jsem nepodstoupila laboratorní test na hrozivou chorobu na C a jsem na to hrdá!

%d bloggers like this: