Asi už víte, že jsme hodně divná rodina. Naše děti ale zatím vypadají normálně, tak snad se to nějak nezvrtne. Dnešní večer je jasným důkazem naší podivnosti. Zatímco já se snažím dohnat pracovní resty za celý den, kdy jednak učím děti, jednak se jim snažím nahrazovat kroužky a jednak se pokouším psát něco na Stav bez nouze, aby bylo jasno, že to nevzdávám a pořád se snažím, David kontroluje žaloby, které jsem napsala během víkendu ve vzácných chvílích volna, které jsme dali dohromady mezi demontáží šílené patrové postele a postupným stěhováním se daleko od Brna. V takových okamžicích nechápete, jak to, že ještě pořád máte tolik krámů, i když už pomalu dva roky nic nenakupujete a těsně před tím jste vyházeli polovinu předchozího bytu (ano, my jsme se stěhovali před dvěma lety a teď zas, jsme hrozní kočovníci).

Zajímá-i vás, co jsme poslali do světa (rozuměj k NSS), jde o následující žaloby:

  1. Klimaticko-respirátorovou (já to nevzdám, srdcem jsem ekolog! Pořád s dětmi fotíme ten nechutný bordel, který se nám množí na trávnících, v parcích a lesích nebo vodách. Nechci mít všude hnusné mikroplasty a poškozené životní prostředí.)
  2. Možná si pamatujete, že jako člověk se skupinou 0 mám velmi malou šanci se nakazit. No a co s tím mám dělat? Zasloužím si snad diskriminaci kvůli zdravotnímu stavu? To těžko! Tuhle žalobu láskyplně nazývám „nulková“.
  3. Taky vás tak pobavil ředitel FN Motol Ludvík a jeho výrok: „Lék zabrání jakékoliv hospitalizaci. Nemá smysl být v ohrožení na JIP, když už máme lék.? No, tak náš syn podal další žalobu – nechce být omezovaný na právech jen proto, že praktici neléčí pacienty tak, jak by měli. Téhle žalobě říkám pracovně „na léčení tlustých dědků“, ale neberte to osobně, pokud do té skupiny patříte. Je to jen takový přitroublý vtípek.
  4. Lupénkovou. Z blogu víte, že mám kdejakou chorobu. Netušila jsem, že se ta otřesná lupénka, tahleta nechutná otravná lepra, bude ještě někdy hodit. Časy se holt mění a my s nimi. Nehodlám se očkovat něčím, co mi může lupénku nenávratně zhoršit! Jen ať mi ministerstvo dokáže, že na 100% ví, že se mi nic nemůže stát a že lupénka nepředstavuje kontraindikaci očkování.

Popřejte našim novým žalobám hodně štěstí. Zaslouží si to. Beru je už jako takové milé staré dobré známé – trávím s nimi víc času, než bych věnovala třeba milenci.

%d bloggers like this: