Strašně mě baví, že si covidí apokalyptici našli novou zábavu: long covid. Kdybyste náhodu nevěděli, co taková ptákovina může znamenat, tak já vám to řeknu. Hypochondři všech zemí světa se spojili, aby společně naříkali nad svým zdravotním stavem, do kterého se dostali jen a jen kvůli covidu.

Protože taky patřím ke zkušeným hypochodnrům, ale covid jsem zatím neměla, zaujalo mne hlavně to pískání v uších. Řeknu vám, já ty nebožáky bohužel chápu. Pískání v uších totiž dostihlo i mě a je to peklo. Nebudu vám tajit, že z toho mám pěkné bobky. Když si člověk začne hledat informace o tinnitu, zježí s mu chlupy hrůzou, a to i ty, které si jako žena pečlivě holím, protože přece nebudu za trapku, že nemám nohy jak desetileté dítě (se ségrou jsme kdysi říkaly, když bylo něco vážně hnusného: „Tyjo, mně se ježí i imaginární chlupy.“).

Jak už víte, covid jsem zatím neměla (a to mám potvrzeno testem na protilátky), takže můj tinnitus nemá tak zajímavou příčinu. Patřím prostě do obrovské skupiny lidí, kterým v uchu píská z banálních důvodů, nejčastěji ze stresu nebo z přetížené krční páteře, že špatného životního stylu, z obrovského strachu a tíhy, která na nás dopadá. Naše pískání je prostě obyčejné, nezajímavé, nepíše se o něm v dramatických článcích a musíme se s ním poprat sami. A to já samozřejmě udělám, protože nejsem zvyklá věci vzdávat, ačkoli se cítím naprosto vyčerpaně a mám pořádně v kalhotách.

Prosím všechny covidí šílence, aby přestali zlehčovat jiné nemoci, zejména chřipku a vyjadřovat se o ní jako o chřipečce. Přestaňte se tvářit, že rakovina je vlastně taková menší lapálie. Přestaňte předstírat, že mají mít jacísi covid pacienti přednost. Přestaňte šikanovat pacienty s tím, že mají mít přitroublé tresty, chtějí-li se domoci zdravotní péče, kterou si hradí. Přestaňte nám vsugerovávat, že jsme jacísi podlidé. My máme svá práva a nehodláme se jich vzdát, už se s tím smiřte. Chcete-li boj, může být boj. I když na mne dolehne plná tíha boje s vámi, nevzdám se. A nepodlehnu ani tomu hloupému pískání.

%d bloggers like this: