Nejvyšší státní zastupitelství vydalo nové stanovisko o trestném činu padělání veřejné listiny – covidového certifikátu. Doporučuju všem, aby si to přečetli.

Stanovisko zde.

Cituji:

Padělání tištěného nebo elektronického certifikátu EU COVID, podstatná změna jeho obsahu, opatření a přechovávání nepravého certifikátu v úmyslu užít jej jako pravý, jakož i předložení padělaného nebo pozměněného certifikátu může být trestným činem padělání a pozměnění veřejné listiny podle § 348 trestního zákoníku. Za tento trestný čin zákon v základní skutkové podstatě stanoví trest odnětí svobody až na tři léta. Posouzení trestní odpovědnosti přitom závisí na konkrétních okolnostech každého případu tak, jak je zhodnotí věcně a místně příslušný státní zástupce.

Stanovisko NSZ nehovoří o potvrzeních z laboratoří o testech. Podle mne ty cáry papíru nejsou žádné veřejné listiny. Nevěnuju se ale trestnímu právu a nezaručuju, že vytvoření si nějakého potvrzení není jiným trestným činem.

P. S.: Jestli po přečtení týhle kraviny, co vypadla z NSZ, ještě někdo věří v úspěch trestních oznámení, tak, a to se na mě nezlobte, to už fakt začíná hraničit. Jojo, stejně jako na soudce, i na státní zástupce šli samí, no, nic moc chytráci, z řad mých spolužáků. Hele, chodili tam vůbec nějací normální lidi, na ty přitroublý práva? Asi ani ne. To byla škola, to vám teda povím. Že já jsem radši nešla na tu medicínu, historii, pajdák nebo aspoň na environmentální studia. 😉

%d bloggers like this: