Přemýšlela jsem, co by bylo možno dělat s tím, že stát za celý rok neudělal ani jednu věc, která by skutečně pomohla ohroženým. Opatření k tomu v žádném případě nesměřují, a tvrdí-li někdo, že ano, tak musí být hloupý nebo lhát. Vláda vyhazuje dennodenně miliardy, ničí ekonomiku tempem, za který by se nemusel stydět ve válce žádný nepřátelský stát, ožebračuje lidi, psychicky deptá děti a seniory a má n svědomí i ty, kdo nemají lékařskou péči nebo spáchali sebevraždu. Přitom to nevypadá, že by jakékoli opatření zabránilo tomu, aby se nakazili ti, kdo se počítají k ohrožené skupině. Dokonce se vláda ani nesnaží tuto skupinu jasněji definovat (ne, fakt to není každý starší člověk, dost starých lidí ani netuší, že covid má). Nevšimla jsem si, že by vláda jakkoli řešila používání nových léků proti covid, jako je třeba ivermectin. Proč ne? Namísto toho honí lidi, aby chodili zdraví spolu s nemocnými na testy a lidi se dostanou do nemocnice až ve fázi, kdy jim prakticky není pomoci bez toho, že by vyžadovali extrémně finančně náročnou léčbu, která v případě připojení na ventilátor ohrožuje jejich zdraví.

Každý skutečně ohrožený, který o pomoc státu stojí, by si měl klást otázky:

  • Proč vláda nezajistí, abych měl přístup ke včasné léčbě?
  • Proč se vláda nesnaží, aby lékaři používali léky jako je ivermectin?
  • Proč vláda nezajišťuje, abych měl přednostní nárok na test, když je důležitý pro mou včasnou léčbu? Proč nemám zajištěn přístup k domácím testům?
  • Proč mi vláda nezajistila přístup ke kvalitním osobním ochranným pomůckám (respirátor s výdechovým ventilem FFP3), které bych mohl používat, když jdu mezi lidi?
  • Proč vláda nezajistila, abych nemusel chodit do obchodu, na poštu, na úřad?
  • Proč vláda nezajistila, abych mohl být doma z práce, když nemůžu mít home office?
  • Proč vláda nezajistila, aby moje děti mohly mít přístup ke kvalitnímu online vzdělávání, zatímco ostatní děti by mohly chodit vesele do školy?
  • Proč vláda neřešila očkování včas, abych měl co nejdřív přístup k vakcíně?
  • Aj.

Jsem přesvědčena, že je na místě, aby ohrožení tuto ochranu rázně vyžadovali. Popravdě by si ji měli přát všichni, protože v situaci, kdy budou mít ohrožení konečně (!) efektivní ochranu, nemůže už nás vláda mučit nesmyslným požadavkem na to, abychom my všichni vlastním životem a smrtí chránili cizí lidi. Proto si myslím, že by se členové ohrožené skupiny měli proti státu bránit žalobami. Svojí nečinností stát zapříčinil, že někteří z ohrožené skupiny byli ohroženi na zdraví, životě anebo dokonce zemřeli.

%d bloggers like this: