Vím, že často žehrám na Seznamzprávy, ale abych byla upřímná, dnes jsem se zasmála z plna hrdla, když jsem si prohlížela „fotky ze země, kde už 99 procent vyšetřených vzorků tvoří mutace delta“. Nejvtipnější ze všeho byla fotka „unavených hrobníků odpočívajících mezi jednotlivými šichtami“. Ta nemá chybu, dokonce bych ji navrhovala na nějakou tu foťáckou soutěž. Ty hábity (a neochozené spodky hábitů), brejle, sepjaté ruce (s mobilem, nebo co to ten šašek drží v pracce)… to si zaslouží metál.

Hahahaha a hahahahaha hahahaha.

Ale žerty stranou! Před pár hodinami vyšel na Idnes další reklamní poutač na očkování s Tachezy. Na jednom místě rozhovoru se píše:

Nově byl zachycen také výskyt delta plus varianty v Jihomoravském kraji. Jak se vlastně delta plus liší od „obyčejné“ delty?
Varianta delta plus má ještě jednu mutaci ve spike proteinu. Tato mutace je také obsažená ve variantě beta, poprvé identifikované v Jihoafrické republice. U této varianty víme, že je tam částečný únik imunitnímu dohledu. To je varující, ale zatím není známo, jestli je delta plus více přenosná nebo nějakým způsobem rizikovější.

Tyjo delta plus! A já naivně myslela, že přijde espilon, který bude o 50% nakažlivěší, než delta (ačkoli jihoamerická lambda byla trochu matoucí, to přiznám)! Jako já vím, že tu pořád skuhrám, že jsem ještě covid neměla a že to není fér, ale jestli já dostanu něco tak fádního, jako je obyč delta, když bych mohla ještě pár týdnů vydržet a nakazit se deltou + / * % 2 nebo i 3 , tak budu hodně, ale hodně zklamaná!

%d bloggers like this: