Docela mne baví, že v době ultrašílené politické korektnosti, kdy se ke zkratce LGBT přidala snad všechna zbývající písmenka abecedy, může být v médiích určitá nehomogenní skupina obyvatel označována souhrnným hanlivým až urážlivým termínem „odmítač“ (nebo odpírač) a vůbec nikomu to nevadí! To kdyby někdo vytáhl staré dobré nepěkné výrazy, které zde raději nebudu vytahovat, pro jiné skupiny, byl by oheň na střeše, ale vůči nepřátelům režimu je možné si dovolit cokoliv.

Protože se o sobě z novin dozvídám ledacos zajímavého jen proto, že jsem nepodlehla očkovací mánii a nenechala jsem se zbytečně opíchat onou tajuplnou látkou, říkala jsem si, že si vyberu jedno z médií, které mne vážně štve, a sepíšu nějakou pěknou předžalobní výzvu. Myslím, že volba padne na Aktuálně.cz, na které mám pifku už dlouho za to, že mně i Davidovi zakázali na jejich blogu publikovat. A co konkrétně se mi na označení odmítač/odpírač nelíbí?

  • že je mi spolu s touto nálepkou přisuzováno výrazně nižší vzdělání a snad i celkově přitroublý způsob života;
  • že o mně média tvrdí, že věřím různým teoriím jen proto, že nedůvěřuju státu a jeho praktikám a že si nemyslím, že lékaři a „odborníci“ jsou obecně polobozi, kterým jde o moje zdraví a blaho a mým úkolem je slepě následovat jejich podivné rady (já přitom nevěřím na chemtrails a nezdá se mi pravděpodobné, že tornádo nevzniklo přirozeně, nezajímají mne 5G sítě a jsem skeptická k činům poslance Volného a už vůbec nesympatizuju s SPD, nemyslím si, že svět ovládá kabala a nekoukám na videa z Otevři svou mysl) – mně přitom nejde o nic jiného, než aby bylo učiněno za dost textu Ústavy, Listiny a aby stát respektovat hodnotu jednotlivce a nezasahoval do jeho přirozených práv;
  • že jsem označována za antivaxera, ačkoli já žádné očkování neodmítám a ani je nikde nehaním a dokonce se mi nijak zvlášť nelíbí názory paní Elekové ani Strunecké a dalších (jen jsme pro naprostou svobodu očkování a to jak proti covidu, tak proti všem dalším nemocem);
  • že mediální nálepka odpírače snižuje moji důstojnost a důvěryhodnost a je ponižující už proto, že vytváří představu o mojí osobě jako o jurodivé blouznivé ženštině, která za bouřky pobíhá po splavu a vyje na měsíc a myslí si, že mi snad bude implantován čip nebo že je to všecko zájem jakési podivné farmalobby. Já přitom mám celkem zajímavý názor na příčinu toho všeho marastu, do kterého jsme se dostali. Je značně obyčejná a střízlivá a nefigurují v ní žádní ruští trollové a ani čínští agenti. Dokonce si ani nemyslím, že za všechno může Babiš a po volbách že bude dobře.

Tak čím jsem si vysloužila soustavné urážení ze strany těch novinářských nedochůdčat? Ničím! Myslím, že mám právo nebo dokonce nárok na to, abych byla označována nikoli jako odpírač/odmítač, ale jako „člověk neočkovaný z různých respektováníhodných důvodů“!

%d bloggers like this: