Ještě pořád se mezi vámi najdou tací, kteří si snad myslí, že máme v rukávu nějaké eso, které jsme stále ještě ze záhadných důvodů nevytáhli a syslíme si je jen pro svoji potřebu. Proto píšete dotazy typu: „Co dělat, když nesouhlasím s rouškami a testy a segregací dětí ve škole?“ Znovu, a vím, že nikoliv naposledy, píšu, že žádnou tajnou jadernou zbraň nepřechováváme, a nemáme tudíž co vytáhnout. Všechno, co nás napadá obvykle zatepla napíšu na blog, protože jediné, co si přeju, je, abyste z toho měli užitek, bylo-li by to možné.

Já sama si myslím, že jedinou, alespoň trošku reálnou, obranou před očkováním a tlakem, kterému jsme vystaveni a kterému bychom měli podle mokrých představ naší vrchnosti podlehnout, je víra.

Proč víra a v co? Já sama věřím pevně ve svobodu a psala jsem o Eleuhterii, řecké bohyni Svobody, již několikrát. Dokonce jsme poté, co jsme se začali věnovat domácímu vzdělávání, a tím pádem starému Řecku, dospěli s Davidem k závěru, že řecká mytologie ve spojení s řeckou filozofií dává jako jediná odpověď na to, co je vlastně smyslem života, který je z našeho člověčího pohledu obrovským chaosem a zvůlí jakýchsi vnějších sil, a cílem lidského snažení (zlaté pravidlo). Jsem přesvědčenou eleutheriánkou a myslím to nikoliv jako nějakou hru nebo snahu se vyhnout pravidlům, ale naprosto vážně. Z podstaty své bytosti se cítím být člověkem, pro kterého je svoboda nejvyšší a nepřekonatelnou hodnotou a jsem ochotna kvůli ní snášet mnohá utrpení.

Proč spoléhám na víru? Je to jednoduché. Znáte snad něco jiného, co by mělo moc s obrovskou razancí měnit zavedená pravidla naší západní civilizace a čemu bychom ustupovali až na samý okraj vlastního přežití, než islám? Já ne. Na podzim, až začne zase přituhovat, bude zcela namístě odmítat plnění norem s odkazem na jejich rozpor s náboženským přesvědčením. A kdyby někdo o Eleutherii pochyboval, netrapte se. Nebude to zrovna inteligentní člověk, když neví, kdo byl předobrazem Sochy Svobody nebo pro slavný obraz Eugèna Delacroixe Svoboda vede lid.

Jestli se chcete o eleutheriánech dozvědět víc, přijďte na setkání na sever Moravy 21. 8.

%d bloggers like this: