O dnešním rozhodnutí NSS, které je jak z říše hororových pohádek pro dospělé jsem psala před chvilkou. Jedna věc mi v něm přišla opravdu důležitá, takže jí věnuju zvláštní článek.

NSS totiž v různých variacích pořád dokola opakuje následující myšlenku:

Na základě východisek odpůrce uvedených v odůvodnění mimořádného opatření se tak neočkované osoby bez prodělaného onemocnění nenacházejí ve srovnatelném postavení jako očkované osoby a osoby s prodělaným onemocněním. Tento rozdíl spočívá v připravenosti imunitního systému na onemocnění covid-19 a v důsledku toho ve snížení možnosti dalšího šíření viru v populaci a zejména zátěže zdravotního systému.

Jestliže je tedy možné mezi očkovanými a neočkovanými rozlišovat jen proto, že potenciálně neočkovaní zahltí zdravotní systém, až dostanou covid, pak je jedinou logickou úvahou, že ti, kdo mají úředně ověřené dříve vyslovené přání „v případě covidu nehospitalizovat“, jsou ve srovnatelném postavení s očkovanými, a tudíž nemají být nijak diskriminováni a rozlišování mezi nimi a vakcinovanými je nedůvodné, tj. protizákonné a protiústavní.

Jak víte, podávala jsem žalobu založenou právě na dříve vysloveném přání, ale NSS mne poslal do háje z formálních důvodů a o podstatě odmítl rozhodovat, asi se báli. Nedivím se. Je to totiž složité a moje diskriminace se nedá ničím odůvodnit, ani těmi kecy z dnešního rozhodnutí. Rozhodně se nevzdávám a žalobu podám okamžitě znovu, jakmile to bude možné. Mimo jiné jsem zvědavá, jak budou NSSáci zase argumentovat proti svým vlastním rozsudkům. Když nic jiného, aspoň se jejich hlouposti a bezpáteřnosti zasměju.

%d bloggers like this: