Minulý týden mi David říkal, že měl ze soudců NSS celkem dobrý pocit, že prý se ptali, kladli dobré otázky. No, evidentě není moje drahá polovička zrovna nejlepší znalec lidí. Nejvyšší správní soud totiž dnes řekl, že protilátky stát řešit nemusí a pro favorizaci očkovaných má dobré důvody. Tak a máme to.

Dovolím si citovat z České justice:

Soud uvedl, že se navrhovateli nepodařilo zpochybnit, natož vyvrátit východiska, na základě kterých odpůrce opatření stanovil. Soud v minulosti několikrát rozhodl, že některá opatření týkající se pandemie covidu byla v rozporu se zákonem kvůli tomu, že nebyla dostatečně vysvětlena. Nyní se ale situace změnila. „Na rozdíl od věcí dříve projednávaných již není pochybnost o tom, na základě jakých kritérií odpůrce favorizuje očkované proti osobám s naměřenými protilátkami. Odpůrce stanovuje odlišné podmínky na základě toho, že protilátka jako taková není způsobilá stanovit individuální imunitu jedince, přičemž výsledek testu na protilátky sám neříká nic o ochraně jedince proti zmiňovanému onemocnění,“ uvedl soudce Milan Podhrázký.

Zajímavé je, že je mi už NSS poměrně lhostejný. Necítím vůbec nic, když si přečtu takovou zprávu. Necítím nenávist, strach, obavy. Nic. Dávno soudcům z téhle budovy nevěřím, nemyslím si, že pracují pro lid, spravedlnost, lidská práva a svobodu. Nemyslím si, že má cenu podávat žaloby, ve kterých se snažíte argumentovat zdravým rozumem, názory odborníků a podobně. Drzá babizna Vašáková klidně lže jak když tiskne, předkládá nesmyslné argumenty, a přesto jí a ministerstvu zdravotnictví dají soudci za pravdu… smutné, že? Nicméně musíme pracovat s tím, že to tak je a že žijeme v zemi, kde mají navrch aktuálně grázlové.

Vtipné ale je, a to hodně, že opozice se bila v prsa, jak bude protilátky uznávat. Ufff.

Anticovid tým SPOLU píše ve stanovisku z 19. 10. 2021:

Pozitivitu protilátek považujeme za známku ochrany proti Covid-19. Laboratorní   skupina Centrálního řídícího týmu by měla definovat podmínky uznání do konce října 2021.

Jak to ale SPOLU udělá, když Evropské komisi se vůbec, ale vůbec jejich nápad na uznávání protilátek nelíbí, fňuk, fňuk?

After reviewing the technical notes and the evidence published later, we conclude that currently available antibody tests are not suitable for the assessment of the time of infection and immunity status of an individual. Therefore, the positive antibody test results are not considered sufficient for issuing of a recovery certificate that would exempt the holder from certain public health measures.

%d bloggers like this: