Přání psát o právních věcech se mi splnilo dříve, než mi to je milé…

Jistě víte, že před pár dny senát soudce Kučery ukázal dětem, jejichž vzdělání je v novém světovém řádu, v této diktatuře šílených epidemiologů, chtivých politiků a udřených bílých plášťů, vtyčený prostředník. Možná si pamatujete i na to obludné vyjádření, že je v podstatě chyba rodičů, jestliže se děti na testování netěší jak na Vánoce a mají-li z toho všeho stres.

My jsme podávali také za jednoho prvňáčka takový návrh, ve kterém se to dítě doslova doprošovalo nelidů na NSS, aby mu dovolili chodit do školy bez podmínek. Dnes přišlo odmítnutí „žaloby“ s tím, že o co jako tomu spratkovi jde.

Soudcům nevadí vůbec nic, pro všechno najdou nějakou sprostou výmluvu, aby obhájili protiústavní kroky vlády. Člověku se vážně zvedá žaludek a pění se mu krev, když se prodírá s vypětím všech sil tím zvráceným textem soudního rozhodnutí.

„Je-li výsledek testování pozitivní, je logické, že dotčené dítě je odděleno od ostatních a je opět na rodičích, resp. zaměstnancích školy, aby vše dětem vysvětlili a eliminovali možné riziko stigmatizace. Jistě, negativní sociální dopad na dané dítě nelze zcela vyloučit. Na druhou stranu představa, že pozitivně testované dítě nebude odděleno od ostatních, je naprosto absurdní a vedla by k popření samotného smyslu testování. Soud přitom vychází z toho, že odpůrce považuje test za přiměřeně spolehlivý a dostatečný pro to, aby bylo dáno alespoň zvýšené podezření na přítomnost viru SARS CoV-2. V takovém případě je oddělení od ostatních osob a bezodkladné opuštění školy adekvátním opatřením a rozhodně se nejedná o postup, který by byl v rozporu s ochranou citlivých údajů dítěte.

Posuďte sami, jestli přeháním… Anonymizovaná verze je dostupná na stránkách NSS.

Nikoho už nepřekvapí, že stanoviska odborníků, kteří říkají o nesmyslnosti testování zdravých lidí pravdu, jako je třeba Hana Zelená ze Státního zdravotního ústavu v Ostravě, u soudu nemusí zaznít nebo nejsou vůbec vzaty v potaz. Směju se hořce představě, že by nám soudy vrátily právní stát…

Jestli někdo věří, že se tohle samo od sebe třeba v září změní, je naivní blázen. Jestli nechcete, aby se vaše děti musely neustále testovat (aktuálně těmi úžasnými neinvazivními PCR test 1x za 14 dní – to má logiku, že?), dusit v roušce nebo nakonec očkovat, zařiďte si hned domácí vzdělávání. Jde to. Kolektiv si zajistíme navzájem, toho se nebojte. Nebojte se ani toho, že děti nebudou umět. Naopak toho budou umět víc, než co je naučí bezcharakterní pedagogové a co se naučí od spolužáků, jejichž rodiče tohle všechno podporují.

Vím, že škola je jen jedna z rovin života. Zaplavat si děcka „bez včeličky“ asi nepůjdou, nepojedou na tábor, nedostanou se do lanového centra, nebudou smět lyžovat, jít do kina, do muzea, do divadla… Jestli se neočkované děti domůžou kupř. zdravotní péče, to nevím. Možná, že nás stát nakonec k očkování vážně donutí, když vás vyhodí z nemocnice s neočkovaným (nehodnotným a podřadným) dítětem se zánětem slepého střeva nebo leukemií… dobrosrdečnosti první linie“ v tomhle ohledu absolutně nevěřím. Stejně jako soudcům.

Mimochodem, David mi včera poslal seznam filmů, na které bychom se měli (u některých znovu) kouknout, abychom si udělali jasnější představu o tom, co nás čeká. Je k politování, že soudci nehoví tomuto žánru, ať už filmovému nebo knižnímu. Jinak by nemohli vydávat podobná rozhodnutí a podporovat totalitu. Nejspíš taky chyběli na hodinách dějepisu, když se probíral rok 1933 v Německu nebo třeba 1948 u nás.

%d bloggers like this: