Na nové mimořádné opatření, které nařizuje nosit respirátor se těšíme jak malé děti do cukrárny. Máme dávno promyšleno, co uděláme, jakmile tato blbost spatří světlo světa: podáme žalobu na stát, že svou nečinností ZASE nehájí rizikové skupiny. Aby totiž respirátory fungovaly, musí chodit muži hladce oholeni.

Dokud zde máme všechny ty hipstery a jejich pěstěné plnovousy, muže, kteří nosí několikadenní strniště v marné naději, že budou pro ženy stejně přitažliví jako George Clooney, nebo „chlapy“, kteří by krváceli, kdyby se měli denně holit, tak nemají respirátory absolutně žádný význam. Virus nás opět přečurá a nemocnice budou plné k prasknutí a nebohý personál bude pořád „padat na hubu“.

JEDINÝM ŘEŠENÍM JE TEDY VYDÁNÍ MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ, KTERÉ NAŘÍDÍ V SOULADU S § 69 ODST. 1 PÍSM. ) ZÁKONA Č. 258/2000 Sb. K LIKVIDACI EPIDEMIE NEBO NEBEZPEČÍ JEJÍHO VZNIKU POVINNOST SE DENNĚ HLADCE OHOLIT.

Odůvodnění:


Jednorázové respirátory nelze nosit na obličeji s vousy.
Plnovousy, kníry, a dokonce i strniště narušují těsnost jednorázového respirátoru. Proto regulační orgány vyžadují hladké oholení zaměstnanců v den testování těsnosti a zakazují vousy na místech, kde respirátor přiléhá k obličeji.

Tvář musí být hladce oholena. Respirátory nesmí být používány se strništěm, vousy či jiným porostem tváře v oblasti obličejové masky, to by totiž bránilo dobrému utěsnění respirátoru na obličeji.

Netěsnost masky mohou způsobovat také vousy.

Respirátory je nutno správně nasadit dle návodu. Vousy velmi snižují účinnost ochrany.

Pokud mimořádné opatření nebude tuto povinnost obsahovat, nezbude nám bohužel nic jiného, než se domáhat žalobou s předběžným opatřením, aby taková povinnost byla mužům dodatečně uložena. Už se těšíme! Někdy je holt „boj proti boji s epidemií“ celkem zábavný.

%d bloggers like this: