Mnoho z vás se nás ptá, jak je to s dalšími rouškovými opatřeními a žalobami proti nim. Vězte tedy, že jedna dáma jde do sporu s ministerstvem zdravotnictví a podala žalobu proti novým náhubkovým opatřením. Rozhodli jsme se, že k této žalobě nebudeme dělat „hromadné připojování se“.

O výsledku budeme informovat na tomto webu, nebude-li ve všech médiích. Prosím, chápejte, že nemůžeme odpovídat individuálně.

Pokud se chcete k některé ze žalob jako dotčení občané připojit, můžete si vybrat jednu ze starších žalob, které pořád „běží“:

Aktualizováno:

Na Městském soudě v Praze jsou bohužel stále soudci, kteří znemožňují projednání žalob na roušky. Konkrétně senát 17 A složený z předsedy Milana Taubera, soudce Vadima Hlavatého a soudkyně Pavly Klusáčkové odmítl „rouškovou“ žalobu jiného advokáta jen proto, že opatření bylo zrušeno. Flagrantně přitom porušil judikaturu Nejvyššího správního soudu, která říká, že pokud bylo přijato jiné navazující opatření, soud musí umožnit změnu žaloby tak, aby bylo přezkoumáno nové opatření. Ihned byla podána kasační stížnost. Naštěstí se zdá, že takoví soudci už jsou spíše výjimkou.

%d bloggers like this: