Dnes jsem si přečetla naprosto neuvěřitelnou zprávu (zase, ono už se z absurdních záležitostí stává celkem rutina). Plzeňská soudkyně je obviněna z trestného činu, protože, podržte se, nastoupila do práce po skončení karantény s rýmou a pak chudera měla pozitivní naprosto neprůkazný test! Vím, že asi někteří cítí zadostiučinění, že boží mlýny melou a karma je zdarma a jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, ale já jsem jedině o něco sklíčenější.

Policie podle zjištění Práva obvinila jednu ze soudkyň Krajského soudu v Plzni kvůli šíření nemoci covid-19. Vyšetřovatelé jí kladou za vinu, že letos v únoru po skončení nařízené karantény nastoupila do práce, ačkoliv měla rýmu. „Zahájili jsme trestní stíhání 44leté ženy pro trestný čin šíření nakažlivé lidské choroby,“ uvedla bez bližších podrobnosti policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Neučinila žádné kroky k tomu, aby si před nástupem do zaměstnání ověřila svou bezinfekčnost. Svého jednání se dopustila v době exponenciálně rostoucí epidemie nemoci v České republice, kdy byly přetížené nemocniční kapacity,“ stojí v obvinění.

Byla bych žádostivá, jaké konkrétní kroky k ověření bezinfekčnosti měla učinit, když kultivační test jí nikdo neudělá a PCR je úplně, ale úplně nanic a bezinfekčnost rozhodně neprokáže? Navíc rýma se stala příznakem nejhorší nemoci světa až v polovině června s příchodem nejhorší varianty z Indie. V únoru mezi znak covidu rozhodně nepatřila. Takže jakýpak copak!

Nepřeju nikomu, ani členům soudcovského stavu, na které bych mohla mít pifku, aby byl takhle mučen. Věřím, že to, že jde právě o soudkyni, které se už zastal její předseda (ano, je to nespravedlivé, kdyby šlo o prodavačku, zastání by neměla, asi jenom výpověď navrch, ale co je na tomto světě fér?) může mít nakonec pozitivní dopad na nás na všechny. Soudkyni přeju, aby se jí, pokud ten nesmysl bude pokračovat, ujal co nejlepší trestař a aby to ustála. Doufejme, že to, že může dojít na každého, bude soudcům ponaučením a že zváží, zda jim sttjí za to, neustále krýt státní aparát. Možná, že by to mohlo někoho v taláru pošoupnout trošku tam, kam všichni potřebujeme – k pochopení cennosti lidské důstojnosti, práv a svobod člověka a občana.

Musím ale říct, že ta její kolegyně musí být pořádná potvora! Tak snad je na to, spolu se svým manželem, hrdá, jaká je soudružka udavačka!

Trestní oznámení podala jiná soudkyně našeho soudu. Její manžel je státním zástupcem v Plzni. Přesto věc nebyla předána mimo působnost Krajského státního zastupitelství v Plzni. Nemám ani žádnou zprávu o tom, že by policie nebo státní zastupitelství požádalo prezidenta republiky o souhlas s trestním stíháním, jak to vyžaduje ústava v případech, kdy je soudce stíhán v souvislosti s výkonem funkce,“ vysvětlil Krysl.

%d bloggers like this: