Před chvílí mi David říká, že Zdeněk Koudelka napsal blog „Očkovací podraz na vojáky“. Advokát v textu uvádí:

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek očkovací vyhlášku nezměnil. V písemném usnesení vlády z 19. 1. 2022 není o zrušení povinného očkování ani slovo. Je to podraz na vojáky. Zatímco jiné profese postižené povinným očkováním mají čas do 1. 3. 2022, v případě vojáků jsou nařízení náčelníka generálního štábu a velitelů pozemního vojska a vzdušných sil o tom, že se vojáci musí očkovat první dávkou do 31. 1. 2022. Na vojáky je vytvářen tlak, že pokud očkování v daném termínu nepodstoupí, bude to hodnoceno jako neuposlechnutí rozkazu s možností kázeňského i trestního postihu. Armáda ukazuje, že Válkova slova o tom, že v souvislosti s povinným očkováním nikdo nebude trestán, nejsou pravdivá.

V eKlepu najdete materiál z včerejšího dne týkající se novelizace nešťastné očkovací vyhlášky, který Zdeněk Koudelka mohl buď přehlídnout nebo tam byl vložen až po zveřejnění jeho blogu, pak by ale bylo na místě příspěvek editovat.

Zrušení úpravy změn pravidelného a zvláštního očkování a souvisejících změn, které byly provedeny vyhláškou č. 466/2021 Sb.

Z eKlepu vyplývá, že návrh novely očkovací vyhlášky se řeší. Nemyslím, že bychom zrovna v tomto měli být vůči Válkovým úmyslům tak nedůvěřiví. Jestli po vojácích šlape armáda, je to věc armády a na pranýři by mělo být ministerstvo obrany. Pravdou ovšem je, že klidně může vojákům nařídit mimořádným opatřením dle § 69 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví povinné očkování proti covidu už teď a nepotřebuje k tomu žádnou zdivočelou Pandu, jak si mnozí naivně představují. Nerozumím proto tomu, proč se armáda tak drbe s nějakou hloupou očkovací vyhláškou, kterou vůbec ke svým zločinům nepotřebuje.

%d bloggers like this: