Na osobní úrovni se fakt bavím tím dnešním škatulkováním. Určitě by mne všichni moji nenávistní odpůrci chtěli označit za voliče SPD, věřícího v NWO, popírače změny klimatu, rasistu a homofoba. Jak to mají se mnou složité! Vždyť já se nenacpu do žádné jejich škatulky. Posuďte sami.

Od roku 2004 do roku 2018 jsem usilovně pracovala za „Sorosovy peníze“ pro environmentální nevládky. Ze všech svých sil jsem budovala občanskou společnost a „šla“ proti státním institucím a proti developerům. Školila jsem i jiné občany, aby to dokázali stejně jako já. Jsem zapřísáhlá ochránkyně planety a strašně mě štvou ti, které nezajímá naše zeměkoule. Je mi jedno, jestli děti vychovává muž se ženou nebo třeba dvě ženský a dokonce se považuju za feministku. Navíc jsem víc než deset let učila na Fakultě sociálních studií ty děsné environmentalisty. V minulých sněmovních volbách jsem ke všemu kandidovala za Piráty a dostala jsem se díky mnoha preferenčním hlasům (fakt jsem byla v pražské ekologické sféře celkem známá) na pěkné 15. místo z původního dvacátého (jestli si to dobře pamatuju). Skoro mi to vyšlo (sarkasmus, nebylo to o fous), dnes bych toho sakra litovala. V NWO nevěřím, ale myslím si, že je to geniálně vymyšlené – na 100% to dokáže odvést debatu od podstaty. Úžasný zakrývací manévr.

Můj nezvedený manžel taky žil za ony proklaté donorské peníze z tajných fondů organizací šířících nový světový řád. Dokonce je na listině těch, koho nejvíc nenávidí voliči SPD (ačkoli s Aspen Institutem nemáme nic společného). Byl na výcvikovém programu americké vlády IVLP v USA. Dokonce měl studovat na Sorosově univerzitě v Budapešti (od toho jsem ho pravděpodobně zachránila já, protože jsme spolu zrovna začali chodit). Řadu let šéfoval Lize lidských práv a zastupoval lidi třeba ve věcech dobrovolného očkování dětí. Zdálo by se, že má taky úžasný potenciál přikyvovat vládě a děkovat za omezení!

A teď si vezměte, jak moc to nepasuje s tím, co děláme teď. Měli bychom přece nosit respirátor i do postele, měli bychom si přát omezení, měli bychom všude chodit a plakat nad těmi mrtvými. Měli bychom nenávidět Volného (který je nám ve skutečnosti volný a přejeme si jen, aby mohl svobodně vystupovat jako všichni v demokracii) a měli bychom tleskat TOP09 a STAN. Měli bychom všechny označovat za lháře a konspirátory, měli bychom je ponižovat a trápit je všemi prostředky.

A my namísto toho pořád stát žalujeme a stěžujeme si, že nám někdo bere svobodu. Kritizujeme vládu i „opoziční“ poslance, nelíbí se nám, jak jedná „první linie v bílých pláštích“. Navíc se soustavně vysmíváme Green Dealu a snahám hnutí jako je Extinction Rebellion. Aby toho nebylo málo, dokonce kritizujeme islámskou doktrínu a nelíbí se nám, jak je naše společnost postupně ovlivňována politickými požadavky islámu, ale současně říkáme, že muslimové jsou největší oběti islámu a nesmí nikdo jít proti nim jako lidem. Ach jo, to je s námi ale potíž. Nemůžeme si sakra vybrat stranu? Nemůžeme být voliči SPD nebo Pirátů? Je to takový problém?

Ano, je. Protože když chápete lidská práva a svobodu, nemůžete se přiklonit ke klimatickým aktivistům. Nemůžete souhlasit s těmi, kteří požadují naprostou akceptaci islámu a podvolení se. Nemůžete si přát, aby stát dostal veškeré pravomoci a řídil nás jako nevolníky. Nemůžete souhlasit s tím, že se má zničit společnost pod dojmem falešné solidarity. Když chápete lidská práva a svobodu, máte jedinou možnost – do posledního dechu, do posledního dne za ně bojovat.

Tak sorry, jako.

%d bloggers like this: