Od počátku jsem se bála tohoto okamžiku, do kterého jsme právě dospěli. V USA označili „boj proti covidím opatřením“ prakticky za terorismus.

Foreign and domestic threat actors, to include foreign intelligence services, international terrorist groups and domestic violent extremists, continue to introduce, amplify, and disseminate narratives online that promote violence, and have called for violence against elected officials, political representatives, government facilities, law enforcement, religious communities or commercial facilities, and perceived ideologically-opposed individuals. There are also continued, non-specific calls for violence on multiple online platforms associated with DVE ideologies or conspiracy theories on perceived election fraud and alleged reinstatement, and responses to anticipated restrictions relating to the increasing COVID cases.

Média reagovala takto:

The U.S. Department of Homeland Security, in a new terrorism warning bulletin, said violent extremists could view the reimposition of COVID-19-related restrictions following the spread of coronavirus variants as a rationale to conduct attacks.

The United States Department of Homeland Security (DHS) on Friday warned of a “heightened” domestic threat from violent “extremists” motivated by new COVID-19 restrictions as well as by anti-government ideology being shared online. “These extremists may seek to exploit the emergence of COVID-19 variants by viewing the potential re-establishment of public health restrictions across the United States as a rationale to conduct attacks,” the DHS bulletin said.

Doplňuju ještě informaci z nedávného usnesení Rady EU nazvaného „COVID-19: Council approves conclusions on the impact of the pandemic on internal security and terrorist threat“. Není tak přímočaré jako to americké, ale přece… (vybírám jen něco):

The conclusions acknowledge the unpredictable threats and challenges that the crisis posed to the internal security landscape. Focusing on making better use of existing means of cooperation and building upon established structures, the Council:

– underlines the need to prevent the infiltration of criminal networks in the implementation of the Next Generation EU (Wtf? To je příprava půdy na to, že i upozorňování na fakt, že Green Deal je pěkná kravina, bude trestný čin spojený s terorismem?)

– encourages CEPOL (EU Agency for Law Enforcement Training) and the member states to develop scenario-based training and practical exercises to ensure preparedness and resilience for future pandemics and other crises.

– recommends to member states that they develop and promote awareness campaigns for their citizens to prevent the impact of cybercrime activities, as well as misinformation and hate speech.

Ve vztahu k terorismu a covidu se v dokumentu uvádí:

So far the impact of the COVID-19 pandemic on the terrorist threat seems to have been limited. However, the protracted pandemic may increase member states’ vulnerabilities and the risks of radicalisation… In the medium to long term, the pandemic and its socio-economic consequences may prove to be a favourable breeding ground for extremist narratives. Some (violent) far-left, far-right and Islamist extremist groups have already incorporated COVID-19 into their narratives, and this might pose security challenges in the medium and long term.

Návrh řešení, který zaujme, je tento:

– Invite member states to swiftly give effect to the regulation on terrorist content online, and the Commission and EU internet referral unit to provide support with their technical and operational expertise.

Report Europolu si můžete přečíst zde. Píše se o něm mj.:

The report concluded that far-right extremists have been attempting to infiltrate other communities to spread their narratives. One key example given was that of movements organized against government lockdown measures.

Že média a policisté spojují už teď demonstrace proti covidovým oaptřením s násilím, je jasné už dávno. Přitom jediný, kdo se dopouští násilí, jsou policajti. V Německu je to jasné už dávno.

Pondělní protest v centru Londýna proti prodloužení protiepidemických opatření bude mít dohru u soudu. Policie obvinila sedmapadesátiletého muže z narušování veřejného pořádku – během akce totiž společně s dalšími obtěžoval a nadával novináři veřejnoprávní BBC, který o demonstraci informoval, napsal deník The Guardian.

Nějak jsem z videa nepochopila, co řpesně se mělo tomu novinářskýmu stát? Že mu ěnkdo nadával? A to se diví, když média rok šikanují a ničí lidi? Já se spíš divím, že mu ěnkdo jednu nevrazil. Britové jsou zkrátka slušnej národ. (Tak a teď schvaluju terorirsmus, kdž píšu, že se drzému novináři nic nestalo, ještě, že není nouzovej stav!)

Vladana Vališová ve svém článku psala:

Tak např. někdejší národní koordinátor testování na covid-19 Marián Hajdúch se domnívá, že antivaxerství je v podstatě nemoc. Něco jako patologické hráčství, a jako takové by se mělo léčit. Dokonce už nabízí i číslo diagnózy dle Mezinárodní klasifikace nemocí MKN-10, a to F63.0. Primář interního oddělení sokolovské nemocnice Martin Straka je zase toho názoru, že neochota očkovat se proti onemocnění covid-19 koreluje s absencí intelektu. Skoro se zdá, že by to chtělo „odmítačům“ vakcinace proti covid-19 omezit svéprávnost, ne?

Kéž by šlo „jen“ o svéprávnost… být obviněn z terorismu, to je jiná káva. Ačkoliv, když o tom tak přemýšlím, on každý muslimský terorista je nakonec prohlášen za psychopata, tak je to asi prašť jak uhoď. Jen mám pocit, že ke covidovým teroristům se nikdo nebude chovat slušně a hezky jako k těm islámským… a když se na tom člověk snaží najít něco pozitivního, aspoň jako duševně choří nemusíme nosit respirátory, no ne?

V Německu od včerejška platí definitvně pravidlo 3G. Pro neočkované to znamená exkomunikaci. Testy, které stojí 69 eur, jsou zapotřebí každých 48 hodin. Zatím vás asi bozi v bílých pláštích ošetří i bez nich, nesmíte jen jiné věci. Jsem přesvědčena, že za pár týdnů dojde i na odmítání zdravotní péče neočkovaným, těm zrůdám nelidským. Nerozumím tomu, proč mám tomuto státu platit daně, jsem-li podčlověk a zasloužím-li si tak leda, odkopnuta kamsi do rohu, aby se na mne ti odpovědní a dobří očkovaní nemuseli dívat, zdechnout.

Mám opravdovou hrůzu z toho, že už se nedokážu a nebudu moci postarat o své děti. Nevím, jestli to vůbec bude možné. Nevím, jestli už brzo nepřijde den, kdy se na ně budu muset podívat naposled v životě, možná je budu moci obejmout a bude konec. Když chodím na nástupiště kolem památníku na Hlavním nádraží v Praze, často si prohlížím ty ruce a je mi do breku. Teď se mi taky derou slzy do očí, protože si nejsem jistá, jestli už právě teď nejsme mrtví.. .(kéž bych aspoň mohla děti poslat někam, kde bych mohla doufat, že se o ně postarají, až já nebudu moct). Vím, že mnohé z vás asi irituji svými černými postoji, ale nedokážu se nebát. To, že pro děti koupím starý dům v zastrčené obci, se pomalu, ale jistě stává jen mlhavým snem. Vždyť ani nevím, jestli přežijeme tuhletu zimu. S teroristy se přece nevyjednává…

Do smrtí nepochopím, že to naši soudci a advokáti, lékaři, učitelé a vůbec lidé nechali být. Neodpustím vám to, co jste provedli nevinným. Nikdy. A doufám, že boží mlýny, karma nebo cokoliv podobného vás brzo dostihne. Moc si přeju, aby něco jako boží soud doopravdy fungovalo, ačkoliv vím, že je to jen útěcha pro chudé a slabé.

%d bloggers like this: