Od počátku celé koronaočkovacíšaškárny mne nepřestává udivovat jedna věc: proč stát nenařídí očkování seniorů nad 65 let a oné záhadné zranitelné skupiny, kvůli které podle tvrzení politiků a odborníků drtíme celou společnost (a popravdě nejvíc onu tajuplnou zranitelnou skupinu, která je extrémně závislá jak na sociálních dávkách – staří lidé – tak na funkčním zdravotnictví). Dumám o tom často a na odpověď nepřicházím. Zaráží mne to o to víc, že se tlak na „dobrovolné“ očkování stále stupňuje.

Posledním dobrým vtípkem na toto téma byla dnešní informace, že praktici, kteří dokáží systémem lží a falešných slibů donutiti nějakého starého pána či paní ke včeličce, budou náležitě odměněni (z daní, jak jinak):

Od 1. září dostanou praktici extra bonus v případě, že přesvědčí k očkování proti covidu-19 pacienta staršího 65 let. Pojišťovny tak chtějí lékaře motivovat, aby vakcíny dále propagovali, ti však novinku vnímají spíše negativně.

Podobným blouznivým nápadem byla myšlenka na odebrání penzí neposlušným důchodcům:

Stopl bych jim penzi a mohli by si ji vybírat, až projdou očkováním,“ reagoval v nadsázce marketingový expert Jakub Horák.

To, že důchodci jsou celospolečenský problém, zdůrazňuje i Hořejší:

Hned v úvodu jsem vyjádřil optimistický názor, že jsme už velmi blízko stavu kolektivní imunity a tedy je na pořadu dne i možnost zrušit veškerá povinná protiepidemická opatření, tedy totéž, co učinili v Anglii. Zůstává ale ještě jedna věc k dořešení – máme ještě relativně hodně neočkovaných seniorů. Pokud bychom je co nejdříve naočkovali, mohli bychom se už asi vydat tou britskou cestou k „normalizaci“. Covidová epidemie bude mít (a do značné míry již nyní má) v naší populaci už skutečně charakter podobný sezónní chřipce nebo dokonce i mírnější. A znovu zdůrazněme – není to důsledkem změny viru (naopak – nyní dominantní varianta delta je ve všech směrech horší než to, co bylo před ní), ale zásluhou vysoké proočkovanosti a promořenosti populace.

Skutečně je tedy neproočkovanost seniorů jedinou překážkou k „normalizaci“ (brrr, fujtajbl co to je do prkenný vohrady za termín!)? Pokud ano, tak je takový krok jediný logický a stát by ho měl učinit, no ne? Copak může dál týrat děti, ničit ekonomiku, zadlužovat další generace a ohrožovat úplně všechny a všechno? V situaci, kdy je tu jiné a snazší řešení? Jestliže na nařízení očkování stačí pouhopouhá změna vyhlášky a nebo dokonce jen vydání mimořádného opatření ministra, vysvětlete mi, když je očkování tááááák strašně důležité, to ještě stát nenařídil? Povinných očkování máme přitom celý pytel a když se očkují děcka, tak proč ne senioři, je-li jejich vakcinace naprosto klíčová „pro návrat k normálu“. Senioři se navíc očkují proti jiným nemocem povinně, jsou-li v domovech pro seniory, tak proč ne covid (pohlížíme-li na věc tak, že vakcína je bezpečná, což stát tvrdí a nařídil-li by povinné očkování, z tohoto faktu by vycházel, stejně jako u kojenců).

Tyhlety otázky mi nedají spát. Buďto je to totiž dobré znamení, že stát na něco takového nemá a nebude mít koule a tím pádem máme ještě nějakou šanci, anebo je to úplně blbé znamení, že stačí a stačit bude šikanování těch, co se dobrovolné vakcinaci nepodrobili (třeba skutečně vymýšlením takových zhovadilostí, jako je odříznutí lidí od financí) a nikdo si nebude muset špinit ruce něčím takovým, jako je nahánění důchodců a jejich trestání za nepodstoupení očkování. V případě dobrovolného očkování totiž nepůjde o trest, ale o pouhý následek svobodného rozhodnutí. A z takové představy se mi tedy doopravdy ježí všechny chlupy, i ty imaginární oholené. Opět se mi totiž potvrzuje moje předchozí myšlenka – očkování MUSÍ být povinné s následky, které s jeho neabsolvováním dnes spojuje zákon (pokuta). Cokoliv jiného je mnohem, mnohem horší.

Někdy mám pocit, že cílem celé akce korona je vyvolání občanské války a totální destabilizace společnosti (a její následné převzetí). Jak jinak si třeba vyložit tato slova a pocity:

Teď si žijeme v relativní pohodě, ale přijde září, říjen a přijdou respirační infekce a těchto 300 tisíc lidí nám začne plnit statistiky a ostatní, kteří jsme v tom nevinně, stát přiskřípne,“ apeloval Ledecký.

My, my očkovaní, mladí, promoření a já nevím jací, my. My proti nim. Teď jsou to senioři. Kdo to bude příště? Proto říkám: Státe, sakra, ty zbabělče, nařiď to debilní očkování povinně, ať už tohle delirium máme za sebou a posuneme se do další fáze války!

%d bloggers like this: