Ach můj bože! Dnes NSS opět zaperlil: zamítnul návrh na zrušení opatření, kterým se nakazuje testování zaměstnanců v sociálních službách. Hlavním důvodem je, že – a teď se držte – umírají lidi. Já tedy nevím, jsem jen obyčejná ženská, ale měla jsem za to, že lidé umírali jaksi vždycky. Jestliže je teď cílem společnosti vymýtit smrt, pak máme sakra těžký úkol před sebou a svoboda se už nikdy nevrátí, protože tohoto cíle (stejně jako zastavení změn klimatu) se nedá dosáhnout.

Podrobnosti v tiskové zprávě NSS.

Včerejší sprosté rozhodnutí, kterým NSS ukázal prostředník testovanému prvňáčkovi, si přečtěte zde.

Co si soudci vymysleli tentokrát?

Nemám ještě k dispozici rozhodnutí, ale David byl té šaškárně zase osobně přítomen. Prý je především strašná tragédie, že umřely ty tisíce lidí (nepochybně tu ještě všichni ti staří a velmi nemocní mohli staletí být, vždyť žijeme věčně) – to, že je tu pandemie, jaká ještě nikdy nebyla, se proto nemusí ani dokazovat, s tím se a priori počítá a je tím ovlivněno veškeré soudní rozhodování. Pro mne to znamená, že se už nikdy nedomůžeme spravedlnosti.

Protože jsou tu ty hromady mrtvol a mrazáky všude, kam se podíváme, pak je samozřejmé, že se snad zaměstnanci v sociálních službách testují. Nějaký diskomfort těch ukňučených chudáků soud nezajímá! (A to jsem si myslela, po včerejších rozhodnutích téhož soudu, že je jeho úkolem chránit veřejná subjektivní práva, zvláštní, že to platí, jen když se to hodí…) Když se jim to nelíbí, tak se mohou očkovat a budou mít od testování pokoj. Jasné jak facka. Jestli ještě někdo doufal, že ho soudy uchrání od povinného očkování, měl by si ihned sundat ty růžové klapky, které má na očích!

Pokud se má poměřovat na jedné straně hodnota života, na druhé straně nepříjemná povinnost antigenního testu, tak lze podle soudu pravidelné testování v sociálních službách udržitelně obhájit. „Navíc existuje pestrá paleta výjimek, dnes už asi nebude problém pro všechny pracovníky se nechat naočkovat a nepříjemné proceduře se lehce vyhnout,“ řekl předseda senátu Zdeněk Kühn.

„Hodnotou“ života člověka s pozitivním testem se teď měří všechno ostatní? A co hodnota mého života, ptám se já? Nebo já jsem člověk zbytečný, neočkovaný, hodný zatracení a živoření? Co životy těch, kteří umírají a budou umírat kvůli chudobě a zanedbané péči? Kvůli příšerným dopadům tohoto trapného šílenství? Kdo se postará o ně, milý soude? Kdo ochrání jejich práva? Nechápu vaše postoje, soudci. Nechápu a nevěřím vám. Z mého úhlu pohledu jste buď strašní zbabělci nebo lháři. Jiná možnost pro mne neexistuje. Žádný z vás se nepostaví proti totalitě, žádný z nich nebude bránit lidská práva a svobody. Listina i Ústava je pro vás jen cár zmuchlaného papíru a lidé jsou bezcenné bytosti.

Když vidím, jak rozhodují soudci, znovu si říkám, že bych byla ráda, kdyby bylo očkování na covid stejně „povinné“ jako vakcinace proti dětským nemocem. Pak by nám bylo všem do zpěvu, protože trestem by byla maximálně směšná pokuta. Kéž by se rozběhla debata o tom, že očkování bude nastaveno jako povinné. Pak by snad konečně mnoha lidem došlo, co se děje, a snad by se zvedla skutečná vlna odporu.

Zdroj: Seznamzprávy

Jestliže bude očkování proti covid „dobrovolné“ a sankcí přitom bude exkomunikace (očkováním bude podmíněna školní docházka, práce, nakupování základních potravin, lékařská péče nebo třeba používání hromadné dopravy a časem možná vycházení z bytu) nebo neustálá šikana s testy, bez kterých vás hrdinní bojovníci první linie nechají zdechnout jako prašivého psa před dveřmi nemocnice, pak se opravdu modleme ke všem svatým, abychom vůbec přežili. Když jsem před pár dny narazila na první výhružky, že se na podzim zase vrátí kolikátá vlna covidu a vinni budou neočkovaní, začala jsem se docela bát. To už vypadá na pogromy.

Lidi, proberte se: strach nesmí zničit společnost. To, že umře promile (anebo i kdyby procento nebo procent několik) lidí, nesmí, prostě nesmí zničit živé a nesmí nám to vzít lidskou důstojnost ani svobodu. Jednoduše to nestojí za to. Hodnotou není holý lidský život, ale kvalita žití (a s klidem to řeknu všem do očí, protože jsem si tímto svým názorem na 100% jistá a vím, že mám pravdu).

%d bloggers like this: