Twitterový účet s názvem „Chytrá karanténa“ předvedl dnes směsici neuvěřitelné hlouposti a arogance. Velmi drze sdělila vláda občanům: „UPOZORŇUJEME, že každý, opakujeme, každý je povinen se podrobit laboratornímu vyšetření, které mu bylo nařízeno. Zároveň nesmí dělat nic, co by mohlo vést k dalšímu šíření nákazy. Jde o zákonnou povinnost, dle §64 zákona o ochraně veřejného zdraví.“

„Nepřátelští vojáci“ z Novinek.cz ihned zahájili podpůrnou palbu a jali se vyhrožovat také. Vydali úplně zbytečný článek, který měl jen jeden cíl – ubohý tweet rozšířit mezi dělný lid, aby se začal tento bát a řádně spolupracoval.

Z toho je zjevné, že tyrani, kteří mučí český lid a ničí naši budoucnost a týrají naše děti, jsou zahnaní do kouta. Pro lockdowdn potřebují testy, hodně testů, lační po nich jak upíři po krvi. Bez toho, že tam budete běhat jak šílení, bez toho, že budete skákat, jak pískají, nás nikam nezavřou. Nebudou mít ty svoje hloupá čísla pro lockdown. Nedovolí si lhát, že jsou pozitivní testy, které neexistují.

Doporučujeme všem, aby ten, kdo je zdravý a nedostal to befelem od KHS (to už pak opravdu musíte, ale jen když vám pošlou opravdové rozhodnutí, telefon nestačí), nikam nechodil. Ten, kdo se cítí nemocný, nechť zůstane doma, nebudete nikde na nikoho prskat a nikoho nenakazíte, pomůže pít teplý čaj, jíst céčko, déčko (které je zásadní pro boj s viry) a být v posteli, dát si pár hodin spánku v kombinaci třeba se Sopránovými. A když je někdo fakt na umření, patří do nemocnice. Tak, jako tomu bylo dosud.

Připomínáme, že nařízení testu a karantény je vysoce do lidských práv zasahující činnost orgánů veřejné správy. Nemůže ji nikdy a za žádných okolností, a to ani ve strašné válce s ještě děsivějším virem, vykonávat nějaký poskok z banky nebo od nějaké jiné společnosti.

Ani krajské hygienické stanice si nesmí dovolit nařídit test a karanténu jen tak telefonem nebo třeba ještě hůř přes SMS či e-mail. Musí vždy vydat správní rozhodnutí, písemné, odůvodněné a řádně doručené.

Jak musí KHS postupovat, jsme psali zde.

%d bloggers like this: