Říkám si, jak rozbít tohleto divadlo a pořád o tom přemýšlím. O testech na žloutenku jsem již psala. Ale to mělo jiný význam – takový požadavek a jeho následné řešení ČOI a soudy by řešily diskriminaci, protože požadavek by se specificky týkal romského etnika, u kterého je skutečně výskyt nákazy hepatitidou větší. Dnes jsem si přečetla další z článků na téma „přijde strašlivá epidemie chřipky“ a napadlo mne, že podnikatelé by mohli na testy zacílit i jinak.

Loni Česko epidemie chřipky minula. Národní referenční laboratoř nezachytila ani jeden případ. Stejný vzorec panoval po celé severní polokouli. Podle Světové zdravotnické organizace ubylo případů o 99 procent. Nemoc ale nezmizela, pouze ji velmi pravděpodobně vytlačila opatření proti covidu a nákaza samotná. Letos ale může podle odborníků udeřit o to silněji, a to ze dvou hlavních důvodů. Zaprvé sociální kontakty nebudou tak omezené jako loni, stejně tak ochrana nosu a úst z různých míst setkávání postupně mizí. Tato opatření už chřipku proto tak jednoduše nezastaví. Zadruhé se nikdo loni s chřipkou nesetkal, takže bude celá populace k onemocnění daleko náchylnější.

Ponechme stranou, proč na chřipku opatření zázračně fungovala (lidé je prý dodržovali) a na covid vůbec (lidé je současně nedodržovali), tahle argumentace není podstatná, protože zdravý rozum si vzal dávno dovolenou. Pojďme si říct, jak prostý fakt, že na podzim bude děsná epidemie chřipky, využít proti našim nepřátelům. Je to celkem snadné – používejme jejich zbraně.

Podnikatelé by měli začít po zákaznících vyžadovat potvrzení o tom, že jsou buď očkovaní na chřipku nebo ji prodělali v aktuální chřipkové sezóně, což se potvrzuje testem, anebo mají negativní test ne starší než 24 hodin. Informaci o této podmínce pro obsloužení by měla viset na dveřích každého podniku, který to s bojem proti covid myslí vážně. Bylo by ideální, kdyby věc musela řešit ČOI! To chci! Potřebujeme, aby se tohleto dostalo k soudu. Proto jsem přece psala spalničkovou žalobu (o které soud stále jedná). Musíme protivníky dotlačit k tomu, aby museli argumentovat PROTI svým vlastním odporným výplodům.

Jestli se vám do požadavku na testování chřipky nechce, pořád máte ještě možnost, kterou jsem navrhovala i pro koncert Daniela Landy. Odmítněnte obsluhovat zastánce opatření ministerstva.

V souladu s nálezem Ústavního soudu vyvěste na dveře následující text:

„Do této provozovny nemohou vstupovat zastánci likvidačních opatření naší vlády. Důvodem je obava o ztrátu svobody, občanských práv, podnikání a o budoucnost našich dětí. Vstoupit mohou pouze ti, kdo podepíší prohlášení, ve kterém vyjádří svůj nesouhlas s kroky vlády, které odporují všem normám, které by měly platit v 21. století.

Blbé je, že pak k vám nebude smět žádný český soudce a jen minimum poslanců a pedagogogů a lékařů a úředníků a tak. Ale zase budete mít v podniku tu lepší část společnosti a uděláte něco pro sebe, svoje děti a budoucnost. Druhá možnost je naříkat a čekat na lockdown, nebo na to, že volby něco změní. Podle mě je lepší si uvědomit, že jsme sakra ve válce a že je třeba hledat nové a nové způsoby boje a nepoléhat stále dokola na tytéž žaloby proti opatřením, které už rok a půl nefungují! Proto třeba já už ani ty staré návrhy na zrušení opatření nepíšu. Nebaví mne dělat nesmysly. Buďme invenční, buďme kreativní. Jinak se totality vážně nezbavíme.

%d bloggers like this: