Jak jsem psala, myslím si, že už záleží jen na tom, co udělá jednotlivec. Každý z nás, pokud nám jde o děti, holt musíme přestat spoléhat na to, že „to za nás udělá někdo jiný“, jak v to doufá Homer Simpson. Když si uvědomíme, že nemůžeme čekat, že nás zachrání opozice, vláda, lékaři, vědci, odborníci, právníci, soudci a nejrůznější jiné existence, dojde nám, že musíme jít s kůží na trh a postarat se sami. O sebe i o své děti.

UDÁLOST: PIETNÍ AKT ZA ŠKOLU BEZ PODMÍNEK

Proto je mi potěšením, že můžu upozornit na jednu akci, kterou vymyslela jedna akční žena, která už se nemůže koukat na to, jak její dítě sedí u počítače a do školy by se mělo podívat jedině řádně testované (což není přípustné – když se podvolíme testům ve škole, za chvíli přijdou testy jako podmínka pro nákupy, pro překročení hranice okresu, pak města, bytu a nakonec budeme líbat ruce za očkování, abychom mohli dostat aspoň základní zdravotní péči).

Pokud i vás trápí, že se vaše škola staví laxně k tomu, že se do ní mnohé děti nepodívaly už rok, pokud se nemůžete podívat potomkům do očí, protože jste žalostně zklamali a pokud už nemůžete vydržet to, jak ohýbáte hřbet, konejte. Můžete začít něčím malým – třeba s dětmi vytvořte transparent a na Velikonoční pondělí ho běžte připevnit na vrata školy.

Hlavně už prosím nespoléhejte na to, že stačí klikat na fejsáči a že jste hrdinové, když sdílíte naštvaný příspěvky. něco vám prozradím – nejste. Namísto života online konejte užitečné věci v reálném světě! Když se vám nelíbí akce, kterou vymyslela ona paní, tak zapněte mozky a připravte něco svého. Třeba se podívejte na demošky Fridays for Future sbalte dítěti svačinu a pošlete ho namísto online výuky demonstrovat po vzoru Grety. Nebo pronajměte autobus a jezděte od školy ke škole s partou dětí a požadujte návrat do škamen bez podmínek. Možností je nekonečno. Sezením u počítače se ale nerealizují.

%d bloggers like this: