Ke každé žalobě, kterou David proti mimořádným opatřením podá, se samozřejmě vyjádří ministerstvo. Jsou to strašlivé slinty, to vám povím. Doufám, že úředníci, kteří je sepisují, skončí brzo v pekle a že je tam budou čerti píchat vidličkama, jak mi to v dětství popisovala moje maminka. Občas se ale ve vyjádření najde nějaký malý skvost. Třeba teď (v tomto případě si dokonce říkám, jestli to není od ministerského úředníka nějaká záměrná sabotáž).

Dobře si sedněte, abyste nespadli ze židle, až si tuhle drzost přečtete:

Z důvodu toho, že povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest je jedním z významných opatření, kterým lze dosáhnout omezení šíření epidemie, což se v průběhu epidemie, při dodržování nošení respirátorů jednoznačně prokázalo, tak je potřebné dobře zvážit, u koho je opravdu nutné, aby mu byla výjimka z povinnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest udělena. Je potřebné přihlédnout k tomu, že nošení ochranných pomůcek dýchacích cest není omezující jen pro uváděnou skupinu osob, ale i pro osoby s jiným onemocněním, např. pro kardiaky, osoby s onkologickým onemocněním, osoby s gastroexofageálním refluxem apod. Avšak z důvodu šíření epidemie není možné, aby výjimka z daného opatření byla pro všechny osoby s jakýmkoliv onemocněním, neboť chronicky nemocných osob je v ČR velký počet a stanovením celého katalogu „zdravotních výjimek“ by prakticky devalvovalo toto opatření, přičemž by bylo dodržování a nezneužívání této výjimky prakticky nekontrolovatelné, neboť v ten moment by rázem onemocněla nějakým zdravotním neduhem neslučitelným s povinností nosit ochranné prostředky dýchacích cest celá Česká republika.

Jestli to čtu správně, ministerští poskoci klíďo píďo přiznávají, že vědí, že zahalování dýchacích cest škodí milionům lidí (třeba reflux má skutečně kde kdo, já sama k nim patřím a není to žádná velká zábava, to vám povím). Ale v zájmu jakéhosi vyššího dobra, které ani žádným dobrem není, si máme ničit zdraví.

Víte, já na tomhle všem nechápu jednu jedinou věc. Jak můžou tahle zvěrstva dělat Češi Čechům? Němci Němcům? Britové Britům? Slováci Slovákům? Mohla bych pokračovat výčtem téměř všech cca 200 států, ale to nemá význam. Jak je možné, že zlo explodovalo po celé zeměkouli v tak obludném měřítku a jak je možné, že se dobro krčí někde v koutě?

%d bloggers like this: