Od počátku covidového šílenství mi vrtá hlavou, proč stejným způsobem jako ke covidu nepřistupujeme k ochraně před jinými viry. Jedním z adeptů, před kterým je nepochybně třeba chránit populaci (neboť „dostává děti na jipky“ a nemá vůbec rád ani seniory), je RSV. Nelenila jsem proto a podala žalobu, že je opatření proti covid nepřiměřené, neboť vůbec nesleduje ochranu zdraví lidu a nechrání nás před tímto zabijákem děcek a starých lidí. Vadilo mi halvně, že se na RSV vůbec netestuje! No kde to žijem, sakra.

Ministerstvo ze sebe vysoukalo tuhletu koninku:

Navrhovatelka v zásadě brojí proti skutečnosti, že odpůrce nedostatečně chrání její zdraví, když testuje pouze na přítomnost viru SARS-CoV-2 a opomíjí jiné stejně nebo více nebezpečné viry – konkrétně navrhovatelka zmiňuje respirační syncytiální virus (RSV). K tomu odpůrce uvádí, že není pravda, že by navrhovatelku nechránil. Odpůrce mimořádnými opatřeními upravuje povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest, které zabraňují šíření kapének respiračních sekretů vzduchem na jiné lidi, a tedy obecně chrání před viry, které se šíří prostřednictvím kapének, což je i případ RSV

Nojo, roušky, roušky, roušky. To mne nezajímá, já brojila proti tomu netestování, vy hloupí ouřadové!

Navíc když ministerstvo jako argument uvádí:

Kromě toho je třeba uvést, že RSV je nejčastější patogen vyvolávající celosvětově infekce dýchacích cest u kojenců a batolat, k infekci dochází obvykle v rozmezí od 6 týdnů do 2 let života (68,8 % v 1. roce 82,6 % do 2 let).

Tak ty roušky jako nedávají smysl, no ne? Copak tahleta mimina roušky nosí? Vždyť to nemají nařízený! Chce snad ministerstvo říct, že na rozdíl od velmi starých a velmi nemocných NENÍ třeba kojence a batolata chránit a ať si třeba umřou? Ty jo!

Mně se zdá, že ministerští zase lžou, jak když tisknou… Nechá si to NSS líbit?

%d bloggers like this: