Musím uznat, že kojoti z NSS to nemají snadný. Nemají. Určitě doufali, jací že budou hrdinové a ouha, namísto ovací jen samé problémy. Virus se k jejich velkému překvapení přes očkovací mašinerii vrátil, dokonce se objevila nezmutovanější mutace a všechno jde do kytek. A teď ještě ti příšerní občané. Aby ke všemu řešili ještě nějaké přitroublé vegany a jejich hloupé pocity, které jim brání v očkování!

To všechno se jak na potvoru děje v době, kdy jsou vegani hájení a soudy jim přiznávají na základě jejich přesvědčení i veganskou stravu ve vězení.

Proč to všechno píšu? Na webu NSS je totiž informace o tom, že byla podána nová „žaloba“ na ministerstvo zdrvaotnictví, a to veganem, kterému vadí, že jsou vakcíny testovány na zvířatech.

Návrh zde.

V návrhu se uvádí:

Veganství je životním postojem, jehož snahou je v co největší možné a praktikovatelné míře vyloučit všechny formy využívání zvířat a krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jakémukoli jinému účelu. Jedním z projevu praktikování veganství tak je i nevyužívání produktů a výrobků, které byly laboratorně testovány na zvířatech. Všechny vakcíny proti onemocnění COVID 19 byly testovány na zvířatech, a proto její použití není v souladu se svědomím Navrhovatele, který se proto po prodělání onemocnění COVID 19 s mírným průběhem a získání protilátek rozhodl neočkovat a namísto toho dodržovat jiná preventivní opatření a pravidelně se testovat proti COVID 19. Skutečnost, že veganství spadá pod svobodu svědomí, potvrdil v rámci české rozhodovací praxe mimo jiné i Nejvyšší soud ČR ve svém rozsudku č.j. 30 Cdo 4133/2019-160 ze dne 17.03.2021.

Tak co? Ještě vám tak moc chutná kravička, telátko či vepřík? Nebo si radši dáte tofu? Cítíte ten tvaroh?

Já držím palce každému veganovi na světě, aby tento boj ustál a vyhrál… snad ale pak nebudou požadovat, abychom byli vegany všichni (mně osobně by to vůbec nevadilo, ale se svobodou to nemá společného nic). Vodcaď pocaď!

%d bloggers like this: