Přiznám se k něčemu. Přeci jen mám FB účet. Sice ho nepoužívám ke sdílení fotek dětiček, dobrůtek a selfíček, jen jeho prostřednictvím občas nakouknu na někoho, jehož názory mne zajímají, ale mám ho. Díky tomu jsem včera na fejsáči Zuzany Candigliota narazila na zajímavou úvahu dnešních bojovníků za lepší bezkovidí společnost:

Vím, že mnoho z vás žere, že vás nejen média označují za popírače, odmítače nebo antivaxery. Mně osobně je to vy-víte-kde, naopak jsem díky výše uvedené myšlence dospěla k tomu, že lze bez postihu používat „aktuálně ustálené výrazy“, byť jsou dehonestující, zlé a ponižující nebo snad diskriminující a škatulkující. Proto je mi jasné, že lze bez uzardění a bez rizika titulovat příslušníky menšin označeními uvedenými v nadpisu. Jsou to nepochybně výrazy více než ustálené, a dokonce nejen aktuálně, ale i historicky.

Na základě tohoto nového zjištění sdílím tedy velmi politicky nekorektní vtip, k jehož zveřejnění jsem se dosud, v zajetí dřívějších mylných představ o tom, že bych mohla snad někoho urazit. Pobavte se stejně dobře jako já (mám v zásobě další, ale těm se smějeme jen doma):

Padá letadlo a pilot hlasi: Polovina lidí musí z letadla ven a aby sme zabránili diskrimináci, vyhodíme pasažery podle abecedy. Takže: arabové, buzeranti, cikáni…V tu chvíli se ptá malej černoušek tatínka: Tatínku a…my jsme tedy Afroameričani jak pořád říkáš?“ Ticho, teď jsme Zkurvení negři!“

%d bloggers like this: