Abych nebyla nespravedlivě vysazená na odborníky, musím o nich teď napsat jednu pozitivní věc. Pár z nich se věnovalo otázce imunity studentů jednoho gymnázia na Vysočině. Závěr studie není překvapující (pro chytré lidi), ale o to je smutnější. Je evidentní, že žijeme vážně ve společnosti, která byla a je ochotna životy mladých položit za promile velmi starých a velmi nemocných a ještě jí to připadá naprosto v pořádku. Šílené. Vpravdě šílené.

„Mladí lidé jsou již do velké míry odolní vůči infekci SARS-CoV-2 a nepředstavují závažné riziko z hlediska jejího šíření ve společnosti. Naopak tím, že jejich imunitní systém zvládá (často bez příznaků) potlačit infekci, tito studenti přispívají k navození „kolektivní imunity“.

Ve studii se dále píše:

Tato séroprevalenční studie potvrdila, že mladí lidé jsou již do velké míry odolní vůči infekci SARS-CoV-2 a nepředstavují závažné riziko z hlediska jejího šíření ve společnosti. Naopak tím, že jejich imunitní systém zvládá (často bez příznaků) potlačit infekci, tito studenti přispívají k navození „kolektivní imunity“. Uvedené výsledky představují jen malou část z dat, která byla analyzována v naší studii. V současnosti připravujeme publikaci pro odborný časopis. Podrobnosti o tomto výzkumu budou průběžně zveřejňovány i na webových stránkách: www.smis-lab.cz

Hodně zle mi bylo hned z úvodního textu článku:

Děti nejsou významně ohrožené vážným průběhem onemocnění, hospitalizacemi ani úmrtím. Naopak uzavření škol má negativní vliv na jejich fyzické a mentální zdraví, klesá kvalita vzdělání, navíc je s tímto opatřením spojen významný negativní ekonomický dopad na společnost.

Můžu vám říct, že asi nedokážu cítit nic než nenávist vůči těm, kdo tohle všechno dovolili… jsem z toho smutná, nelíbí se mi ten pocit, ale je to tak. Všem, kteří se tak moc bojíte o ty svoje usmolený životy, který většinou žijete od narození k smrti úplně zbytečně a pro ostatní neprospěšně, přeju, abyste skončili co nejdřív v pekle. Já myslím, že už to tam musí být připravený. Jen doufám, že tam maj´čerti dost místa, jinak to bude hodně přecpaný, tak si nezapomeňte vzít respirátor, vzdálenost 2 metrů možná nebude možno dodržet!

Informace o studii naleznete zde.

%d bloggers like this: