Půl roku už sledujeme stav, kdy se exekutiva doslova utrhla ze řetězu a kdy porušování pravidel, která bylo nutné dříve do puntíku dodržovat, dnes nikomu nevadí. Hlavními viníky současného stavu jsou samozřejmě soudy, protože ty selhaly ve své roli nastavit moci výkonné hranice.

Ministerstvo zdravotnictví přidalo další, tentokrát velmi pikantní porušení pravidel. Zatímco usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu ukládá „členům vlády požádat vládu o předchozí souhlas k opatřením souvisejícím s vyhlášeným nouzovým stavem, která člen vlády nebo jím řízené ministerstvo činí v rámci svých pravomocí, a to před jejich uplatněním“, plukovník Prymula ukazuje, kdo je tady pánem.

Ministr zdravotnictví sice vydal hned několik nových opatření (omezuje překračování hranic nebo fungování provozoven stravovacích ubytovacích a jiných služeb), ale zbytečně se netrápil tím, že by o tom předem informoval vládu. K čemu taky, že?

Opatření byla přijata už 2. října a od dnešní půlnoci jsou účinná, ale vláda byla informována až na dnešním ranním zasedání (5. října). No ovšem, žádný spěch, pravidla jsou tu přece od toho, aby se porušovala, ne?

%d bloggers like this: