Protože Vendule přispíváte na transparentní účet hodně peněz a všechny je asi na soudní spory nespotřebujeme, chtěli jsme zbytek, až vyhrajeme boj o svobodu (jestli teda něco zůstane, boj se dost prodlužuje) darovat Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek), který je součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno (KDO FN Brno).

Pravidla transparentního účtu jsou zde.

Jaké bylo naše překvapení, když nám dnes volali, že o ty peníze nestojí. Vysvětlení je zde:

„Vážený pane magistře, 

na základě telefonické dohody si Vás dovoluji požádat o smazání Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK z Vašeho webu (https://stavbeznouze.cz/kontakt/), kde uvádíte, že „Nevyčerpané prostředky po skončení právního řešení nouzového stavu a jeho důsledků budou použity pro veřejně prospěšný účel – Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK.“

NFDO Krtek zřejmě nebude vždy souznít s Vaší iniciativou. Pro pacienty léčené na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno je ochrana úst a nosu přirozenou součástí běžného života, protože se řadí k rizikovým skupinám, a také je možné, že u nich lékaři očkování indikují. Jsme přesvědčeni o tom, že by NFDO Krtek a jeho dárci měli sdílet stejnou myšlenku vycházející ze statutu NFDO Krtek.

Prosím také o pochopení, že jsme zvyklí o každé zamýšlené podpoře, které si vždy velmi vážíme, předem jednat.

Děkuji za pochopení.

Ok, dobře. Tak si to rozebereme.

Já chápu, že náš ministerský kouzelník je z Fakultní nemocnice a je spojen právě s Dětskou nemocnicí a že peníze od „odpůrců opatření“ nejsou žádoucí.

Co nechápu je ono jednání o zamýšlené podpoře. Na webu jsme nic takového nenašli.

Neumím si představit, jak bychom se mohli lišit v základní myšlence, kterou je pomoc onkologicky nemocným dětem. Ze statutu jsem bohužel nepochopila, proč že jsme tak odporní lidé, my, co brojíme proti ničení svobody a pro zachování dobrého fungování společnosti a mj. kvalitní péče o nemocné. Když by to někdo ze stautu pochopil, dejte mi vědět.

A co mne naprosto dostává je tvrzení, že bychom snad my, co nechceme tento státní teror, nějak (jakkoli) vystupovali proti tomu, aby onkologicky nemocné děti nosily ochranné prostředky (já nejsem ignorant, v Dětské jsem byla mnohokrát a děti s rouškou jsem potkávala na tamějším hřišti). Nikdy bych jim neřekla, ať to nenosí nebo ať nenosí ochranné prostředky personál nebo rodiče, když jsou na oddělení. To za prvé.

A za druhé jsem do Dětské na jaře donesla nanoroušky, které jsem jako cvok koupila v lednu vlastním dětem, když jsem ještě věřila, že sem přijde z Číny děsná nemoc. Když jsem pochopila, že nanoroušky fakt nepotřebuju, přemýšlela jsme, co s nimi a myslela jsem právě na onkologicky nemocné děti (nebylo těch roušek moc, protože byly v lednu vyprodané, ale přesto jsem tam šla, taky jsem je mohla hodit do koše). Tak vidíte, za dobrotu na žebrotu. Člověk tam běží s nadějí, že dá nemocným dětem aspoň nějaký skutečně kvalitní výrobek (a ne ty čínské hrůzy, které distribuuje stát) a on je z vás někdo, kdo snad nemá soucit s nemocnými.

Stejně tak se důsledně ohrazuju proti tomu, že bychom někdy požadovali, aby se neočkoval ten, kdo se očkovat chce. Jestliže jsou děti na onokologické léčbě (což zatím z informací o vakcíně nevypadá) těmi, komu je indikována vakcína (a jejich rodiče s tím souhlasí), neřekli bychom ani popel. Jsme jen proti nucení nevyzkoušené vakcíny těm, kdo o to vůbec nestojí, pod nejrůznějšími pohrůžkami.

Nadační fond Krtek tedy nepodpoříme. Kam tedy peníze, které na samém konci zbudou, dát? Rozhodli jsme se, že psi, kteří tak moc šíří koronavirovou infekci a ještě byli zneužiti k děšení českých občanů, si příspěvek zaslouží a jistě nebudou poštěkávat, že ho nechtějí. Snad pomocí nepohrdnou ani kočky.

Přeju tímto všem dětem, aby na onkologii nikdy nemusely. Z rakoviny já totiž mám děsnou hrůzu, na rozdíl od koronaviru.

%d bloggers like this: