Myslím si, že by bylo skvělé, kdyby si co nejvíc lidí nechalo udělat testy na protilátky z tzv. plné žilní krve (nikoli z kapky, to je nepřesná blbost). Samostatný test na IGg protilátky (dřívější prodělání nemoci se vznikem imunity) stojí okolo 400,- Kč a provádí je mnoho laboratoří. Když by se zjistilo, že má mnoho lidí dostatečnou hodnotu protilátek, byl by to nepopiratelný důvod pro naprostou změnu ve společnosti. Navíc ti, kdo mají protilátky, by zcela evidentně neměli být dále omezováni a dokonce ani nuceni k očkování (viz také zde). To nedokáže popřít ani ten nezbabělejší soud. Když si testy udělá dost lidí, docela se tím naruší ty vládní blbosti. Tohle máme skutečně ve svých rukou a vláda nám v tom nemůže zabránit, leda by zakázala testy na IGg protilátky.

Myslím si samozřejmě, že je to celé šílené, nechávat se testovat, ale nejsme v normální době. Jsme vprostřed tvrdé války. Proto vnímám test jako něco, čím lze zasadit vládě skutečnou ránu. Jako zbraň. To, že budeme nadávat na fejsáči nebo doma, to fakt nikoho nezajímá a vůbec k ničemu to nevede. Zatím nikam nevedly žádné jiné naše kroky, proto si říkám, že musíme využít všecko, co můžeme. Byla bych přešťastná, kdybych se ráno probudila a zjistila, že je ta konina celá pryč. Ale to se prostě nestane. Je to utopie, protože věci zašly příliš daleko.

O tom, že vzniká po infekci koronavirem imunita, již nikdo nepochybuje. Potvrzuje to řada českých i mezinárodních odborníků.

Po uzdravení z plicní choroby covid-19, kterou způsobuje koronavirus, by měla imunita vydržet alespoň osm měsíců. Tvrdí to tým australských vědců pod vedením Menno van Zelma. 

Podle studie barcelonského výzkumného ústavu IrsiCaixa mají lidé, kteří prodělali koronavirus, protilátky proti této nemoci nejméně půl roku.

Podle vedoucí výzkumu Ireny Koutné mají pacienti po uzdravení dostatečné množství paměťových buněk, které ovlivňují průběh nemoci v případě dalšího nakažení.

Prymula sám potvrdil, že se s koronavirem setkaly už alespoň 3 miliony Čechů. Nejspíš to bude víc, WHO a CDC odhadovaly, že ej to asi 10x víc, než je počet provedených pozitivních testů. To i ten počet mrtvých zní o dost méně tragicky, že? Nejspíš jsme už velmi blízko stádní imunitě, tak by bylo namístě přestat testovat zdravé, uvolnit restrikce, poslat děti do školy a přestat si hrát na zachránce tisíců mrtvých. Druhým krokem by mělo jednoznačně být tvrdé potrestání viníků – jak těch, kdo jsou ve vládě, tak poslanců, kteří nás celý rok drželi ve vězení a ničili naše životy, a v neposlední řadě soudců, kteří nechránili lidská práva. Poté musí proběhnout ozdravný proces s vytvořením mechanismů, které už nikdy nic podobně zrůdného nedovolí. Současně se budeme muset jako společnost začít bavit o mnoha zásadních věcech, nad kterými jsme dosud zavírali oči, abychom hlavně měli „klid a pohodu“.

%d bloggers like this: