S velkou radostí jsme si včera přečetli mimořádně kvalitní podání advokátky Zuzany Candigliota, které zpracovala v rámci jedné akce Ligy lidských práv.

Návrh pro Nejvyšší správní soud k dispozici zde.

V normálním světě by na základě návrhu, který stvořila Liga, bylo nesmyslné a hlavně protiústavní opatření bez mrknutí oka zrušeno. V bizáru, který už víc než rok žijeme, nejspíš soud zase vládu tak nějak jako pokárá, aby se neřeklo a jede se dál. To je ale jen povrchní pohled na věc. Pevně totiž věřím, že čím víc advokátů se bude za svoje klienty bít, tím víc se bude celý odporný systém naleptávat a tím horší to soudci na NSS budou mít, aby zlořád obhájili. Není možné donekonečna sloužit ďáblu, prostě není a jednou se skutečně každému džbánu ucho utrhne.

Zuzaně držím všechny palce, co mám, aby uspěla. Z mého pohledu se to ošlehaná bojovnice a je pro mne už řadu let velkou inspirací. Je mezi právníky jedna z milionu, pokud jde o porozumění svobodě a lidským právům.

Na závěr lze jedině doporučit advokátům, kteří „žaloby“ na mimořádná opatření podávají, aby si Zuzanin návrh k Nejvyššímu správnímu soudu přečetli a inspirovali se. Není totiž snadné pochopit, když se správním právem nezabýváte, jak přezkum podle § 101a a násl. soudního řádu správního funguje. Já taky nevím ani zbla o blbinkách typu fúze společností.

P. S. U soudu uspěl i advokát Zdeněk Koudelka. Za to jsem ráda, protože na rozdíl od většiny ostatních advokátů blbě nežvaní a nemlčí (prakticky od počátku celé pandemické šaškárny). Přeju mu úspěch z celého srdce.

%d bloggers like this: