Už jsem psala o tom, jak by se doopravdy podle mého názoru mohlo pomoci těm, kdo to potřebují a současně o pomoc stojí. Opatření, která přijímá vláda, jsou jen přitroublými pitominami, které vedou leda tak ke zničení všech a všeho. Já si myslím, že by se mohlo dělat třeba toto:

  • Posílat ohroženým (jistě je lze velmi dobře definovat ze zdravotních záznamů) dobré a kvalitní vitamíny, a to takové, které nevyrábí nějaký šašek navázaný na vládu, který se hodlá jen obohatit. Sama jsem před dvěma lety zjistila, že jsem měla extrémně nízké hladiny déčka. Ve skutečnosti moje tělo nemělo prakticky žádné. A to mi bylo sotva 37 a myslela jsem si, jak strašně dobře jím a chodím na slunce. Takže to fakt není radno podceňovat. Naše rodina konzumuje pravidelně vitamin D3, zinek, Pangamin, děti denně polykají už roky ten nechutný tekutý rybí tuk, jíme pravidelně Acerolu v prášku namísto chemického vitaminu C. Já si někdy dám ještě selen a jím rybí tuk v kapslích (nejsem tak drsná jako děti, abych polykala tu mazlavou zapáchající tekutinu). Podrobně a zajímavě píše o významu vitaminu D s odkazy na studie Margit Slimáková. Děláme si taky výplachy nosu za použití konvičky. O tom, jak důležité je mít v pořádku nosní sliznice, psala i vědkyně Irena Koutná z Centra buněčného a tkáňového inženýrství Fakultní nemocnice u sv. Anny a Masarykovy univerzity.

Nekupujte babičce koniny, kupte jí vitamin D a dohlédněte na to, že ho skutečně jí. Znáte babičky.

  • Pošlete lidi do lesa. Cvičit, Procházet se. Přátelit se. Neděste lidi, aby seděli doma a nevystrčili nos! Je to nesmysl. Potřebujeme nezbytně nutně přírodu a přátele. Vzpomeňte na princezu Solimánskou: Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.

A od té doby, pane Magiáš, začala princezna doopravdy sílit, i tváře jí zčervenaly, a jedla jako vlčinka. To je oučinek světla a vzduchu a sluníčka, abyste věděl. A já vám to povídám proto, že vy tady taky žijete v takové sluji, kam slunce nesvítí a vítr nezavane; a to, pane Magiáš, není zdravé. Tak to jsem vám chtěl jako říct.

  • Dejte lidem podle bodu 1 poukázky na respirátory FFP3 nebo na kvalitní české nanoroušky. Fakt to bude stát málo a dost to pomůže. Když vidím, jak se staří lidé belhají po Lidlu s těmi nechutnými hadry, mám chuť někomu nakopat zadek za to, že jim sprostě nalhal, že to pomáhá a chrání. Ano, pomáhá to a chrání asi stejně intenzivně jako policajti. Když bych potkávala v obchodě a MHD lidi, kteří jsou zjevně ohroženou skupinou (obézní, staří) s čistým osobním ochranným prostředkem, bylo by mi o poznání lehčeji.
  • Dovolte ohroženým, aby nemuseli chodit na místa, kde je moc lidí, a mohli chodit třeba jen na procházky s přítelem. Neříkejte mi, že není v silách státu zajistit dovoz potravin třeba 2x týdně těm, kdo to potřebují. Neříkejte mi prostě, že to nejde. Nevěřím. Neříkejte mi, že za socíku bylo možné, aby lékař chodil aspoň na základní prohlídku domů, když byl někdo nemocný a dnes to není realizovatelné. Za rozumný příplatek by to jistě řada lékařů dělala. Namísto toho vyhazujeme peníze pro lékaře, kteří mučí své pacienty zbytečnými antigenními testy. Domů by snad mohli chodit i státní úředníci. Aspoň by konečně byli užiteční.
  • Udělejte pořádnou online výuku pro ohrožené děti nebo děti od rodičů, kteří se cítí být tak silně ohroženi, že děti nemůžou do školy. Neříkejte, že to nejde. Jde to. Všechno ostatní jsou lži a výmluvy.
  • Testujte pracovníky v domovech pro seniory testy ze slin. Existuje skvělá cesta, jak chránit staré lidi a současně respektovat tělo ošetřovatelek: testy ze slin (pokud by to bylo možné, nikoli PCR testy). Plivnout do nádobky fakt není problém, na rozdíl od příšerného šťourání v nosohltanu.
  • Dejte dobrou podporu těm ohroženým, kteří nechtějí z vážných obav o své zdraví chodit do práce a nemohou mít home office. Fakt nás to bude stát mnohem míň než ničení celé společnosti.
  • Přestaňte konečně testovat zdravé lidi. Nenuťe je chodit na místa, kde se pravděpodobně setkají s nakaženým. Vraťme se ke staré dobré praxi. Testujme jen tam, kde to dává aspoň nějaký smysl. Je velkou otázkou, zda používat PCR testy, neříkají nám totiž vůbec nic o tom, kdo je a kdo není infekční.
  • Začněte konečně sakra léčit ty, kdož jsou v ohrožené skupině a mají pozitivní průkazný (nikoli PCR) test. Obnovte péči praktiků do podoby, jakou má mít! Zasílání receptů a telefonáty nejsou zdravotnickou službou! Zařiďte, ať se používají léky, které jsou v zahraničí ověřované k použití a vykazují velký potenciál. Proč nevíme nic třeba o ivermectinu a jeho použití? Jak je to s Ispoprinosinem? Nasazují se tyto léky včas? Řeší se to? Mají lékaři dostatečné protokoly? Jsou podporováni v tom, aby léčili? Nebo se nechávají pacienti z ohrožené skupiny automaticky „dojít“ s paralenem až do stadia, kdy musí do nemocnice a vytváří další statistiky?

Jistě toho je mnohem víc, co mám promyšleno, ale nikdo mě za to neplatí, tak to vládě nevyslepičím všechno.

Ne, nejsem nic než naprosto obyčejná právnička. Jsem ale taky matka a jde mi sakra o to, aby moje děti žily dobrý život. Záleží mi na nich jako na ničem jiném, což snad každý chápe. Cizí lidé jsou mi dost ukradení (a kdybych měla volit mezi nimi a mými dětmi, nikdy nezvolím ty druhé, kdyby ochrana cizích měla škodit mým dětem, což ale právě teď vláda svými příšernými kroky dělá) a nepochybuju o tom, že i všem těm, co vehementně předstírají, jak jim na druhých záleží, ale neudělali pro ně vůbec nic a bojí se tak leda sami o sebe.

Vím ale, že i když jsou pro mne důležité moje děti, nemůžu žít sama, ale jedině s ostatními. Proto nehodlám připustit, aby byl ničen svět a společnost v zájmu tvrzené ochrany naprosté menšiny lidí, i kdyby se o ochranu snad jednalo (což, jak zdůrazňuji, není pravda). Současně ale nehodlám připustit, aby cizí lidé umírali jen proto, že někdo má v tom všem nějaké podivné zájmy a dosud neučinil nic, co by skutečně zranitelné skupině pomohlo.

Neničme se proto nesmysly, ale snažme se o to, abychom my sami a naši potomci přežili a v rámci toho co nejvíc pomozme druhým.

P. S: Umíte si představit, jak by tato společnost dokázala chránit sebe tím, že by ve válce poslala na frontu chlapce a mladíky mezi 18- 30 lety? Vážně bychom toho byli ještě vůbec schopni, nebo bychom se prostě vzdali jakémukoli zlu, aby nikdo nepadl? Vzala by některá matka flintu a dala ji synovi se slovy: Jdi? Těžko. Asi by ho spíš převlékla za holčičku jako Thetis. Jen škoda, že dnešní muži už nejsou hrdinové jako Achilles.

%d bloggers like this: