Dnes jsem dostala do e-mailu odkaz na web Život v Česku. Nejsem si jistá, co je to zač, ten web, provozovatelem je jakési eseróčko „Potlesk Média“, ale úplně vylhaně to nevypadá. Každopádně, jestli je to pravda, článek je parádní:

Kubek, náš největší lékařský kingoš, řekl:

Záleží na tom, jestli se bude testovat čí nikoliv. V současnosti se covid šíří mezi mladými lidmi a klinický průběh mají mírný. To znamená, že pokud se nebude testovat, tak lidé prodělají respirační infekci a nevěděli bychom, že covid je. Pokud testovat budeme, tak jednotky tisíců to budou, to je zřejmé,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek s tím, že je ale zcela jasné, že do konce roku za sebou covid-19 nechá řadu lidí, kteří onemocnění nezvládnou.

Když už jsem po tom webu surfovala, narazila jsem i na čerstvý blábol Prymuly:

Kdy bude onemocnění covid-19 na úrovni běžné chřipky? Podle epidemiologa Romana Prymuly (57) to zatím nelze přesně určit. „V tomto je problém s populací osob nad 65 let věku, která není proočkována a kdy přibližně 430 tisíc lidí by stále mohlo být ohroženo klinicky závažným průběhem a kvůli nim se dělají protiepidemická opatření,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví, který ale věří, že vysoká proočkovanost populace by mohla být vysvobozením před možnými restrikcemi v období podzimu či zimy.

Doufám, soudci NSS, že někdo z vás, konkrétně ti, kdo mají na stole moje žaloby, tohle vyjádření Prymuly MOC dobře čtete. Je zajímavé, že?

Pak tam ještě byl jakýsi článek s primářem v nezajímavé nemocnici, který říkal:

Příznaky chřipky a covidu jsou si velmi blízké, toho se samozřejmě bojíme, obzvláště lékaři v první linii. Vedli jsme velkou debatu s praktickými lékaři pro děti a dorost, kteří už teď hlásí pozvolný nárůst respiračních infekcí různého druhu. Pro všechny praktiky bude velmi obtížné rozhodovat, kdo by mohl případně mít covid a koho je třeba otestovat, izolovat a trasovat. Odlišení mohou pomoct jen drobnosti, například to, že u chřipky není ztráta čichu a chuti, to je unikátní projev covidu. Většina ostatních příznaků je ale stejná, klinicky to rozlišit nelze,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz primář Pavel Dlouhý.

Se picnu, soudci NSS mi psali, jakýže jsem nelida nelidský, když covid bagatelizuju a přirovnávám k chřipce! A teď tohleto. Takže teď všichni budou mít chřipku, očkovaní, neočkovaní a asi přijde tak staršlivá epidemie, že všichni pochcípou. Jasně. Fakt tomu ještě někdo věří?

Každopádně Hořejší horuje za chřipkové očkování:

Ohrožení jsou jednak lidé nad 60 let a čím jsou starší, tím riziko stoupá. To je podobné jako u covidu-19. Rozdílné je, že v tomto případě jsou rizikovou skupinou i malé děti. Toto jsou lidé, kteří by se očkováním měli nejvíce chránit,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz Václav Hořejší, čím se chřipka liší od covidu-19.

Jen nevím, že by chřipka byla 20x méně smrtná než covid. Vždyť je to šul nul, nakonec to bude spíš v neprospěch covidu a chřipka jako jindy vyhraje.

Tak snad Život v Česku nešíří nějaké dezinformace nebo to není nějaký vtipálkovský web a já skočila na špek, i když jsem se to snažila prověřit. Pořád totiž nemůžu uvěřit tomu, že to ten Kubek řekl. To byl sjetej nebo co?

%d bloggers like this: