Můžu vám říct, že jsem dnes vděčná více než jindy, že jsem před pár lety sekla s výukou na Fakultě sociálních studií. Důvody jsem proto měla tehdy jiné (že nesnáším liberální progresivní levici, tj. novodobé marxisty, to asi víte), ale po přečtení textu od bandy páprdů a ježibab, které vedou naše vysoké školy, si gratuluju k tehdejšímu rozhodnutí o to víc. Když jsem si přečetla „výzvu“ našich drahých magnificencí (nebo jak je množné číslo od toho směšného oslovení), udělalo se mi, po kolikáté už dnes, nevolno a na duši cítím hluboký smutek z toho, kam až lidé dokážou klesnout… říkám si, jestli vám nepřeskočí v palici, když si obléknete nějaký šaškovský hábit ve stylu Harryho Pottera – soudcům hrabe, rektorům hrabe, Dalajlámovi hrabe… to není samo od sebe!

Níže „přetiskuji“ dopis těch, kdo mají představovat elitu národa a pomáhat mladým, aby byli užiteční pro společnost:

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studentky a studenty vysokých škol ČR, aby byli odpovědní a nechali se očkovat proti koronaviru. Podle ČKR představuje očkování nejúčinnější cestu, jak chránit zdraví a životy všech občanů a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru.

Chceme-li obnovit výuku v tradiční podobě a umožnit našim studentkám a studentům, aby se naplno zapojili do studia, je nutné povzbudit je zároveň k tomu, aby se nechali očkovat. V tuto chvíli snad existují důvody k optimismu, pokud jde o vývoj epidemie, ale je třeba stále počítat s tím, že epidemická situace se může dramaticky změnit. Ostatně přesně tak tomu bylo v minulém roce. Proto považujeme za důležité, aby se včas naočkoval co největší počet vysokoškolských studentů. Tím by sami studenti přispěli k posílení kolektivní imunity a k tomu, aby se neopakoval scénář z minulého podzimu, který si nikdo z nás nepřeje.

Vysoké školy ČR trpělivě čekaly, než budou přednostně očkovány nejohroženější skupiny obyvatel (senioři, pracovníci ve zdravotnictví, hasiči, policisté, učitelé středních a základních škol), aby následně mohlo dojít k očkování jejich akademických pracovníků a dalších zaměstnanců.

ČKR vyzývá všechny vysokoškolské studenty, včetně nově přijatých studentů nastupujících do prvních ročníků, kteří dosud nejsou očkováni, aby se nechali očkovat bez zbytečného otálení včas před zahájením akademického roku 2021/2022.

V Brně dne 6. srpna 2021

Za Českou konferenci rektorů

Prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D.
předseda

Nedivím se, z akademické sféry tyjí hlavně srabi bez páteře, bylo tomu tak vždy. Na fakultách zůstávají obvykle lidé (a čest výjimkám, jimž se tímto omlouvám), kteří by se neuchytili dokonce ani v korporacích nebo na úřadech, a to už je co říct, natož aby třeba podnikali na vlastní riziko nebo pracovali rukama. V minulém režimu se ve vysokoškolském prostředí dařilo obzvláště udavačům a majitelům stranických knížek, dnes jsou to holt očkovaní kolaboranti, kteří jsou ochotni za nový grant nebo jiný benefit (nebo kvůli vlastnímu strachu) obětovat zdraví mladých a jejich svobodu. Z hlediska vyššího prinicpu mravního jde o zločin.

P. S.: Jestli se nějakému prodejnému z akademické sféry text nelíbí, tak si může stěžovat třeba na lampárně. Za pravdu se holt každý stydí a potrefená husa nejvíc kejhá. Máúcta.

%d bloggers like this: