Nejvyšší správní soud byl posledním místem, ve kterém ještě mohli lidé hledat útočiště před nastupující totalitou. Proto je dnešní rozhodnutí o tom, že testy zaměstnanců jsou ok, bo je tu přece strašlivý smrtící virus, na který za rok trvání pandemie zemřelo závratných 0,2% populace, naprostou, ale naprostou tragédií a koncem nadějí. Jak to dopadne s testováním ve školách, suď bůh. Nadějně to ale nevypadá.

Tiskovou zprávu soudu najdete zde.

„Jde také o určitou společenskou distribuci zátěže. Když si představím například majitelku kadeřnictví, samoživitelku, matku školáka, která již tři čtvrtě roku nemůže provozovat svou živnost, nemůže ani přijmout jiné zaměstnání, protože se věnuje dítěti na distanční výuce. Ta by se možná ráda nechala testovat, kdyby díky tomu mohla vykonávat svou práci a její dítě by mohlo do školy,“ uvedl k rozsudku předseda senátu Filip Dienstbier a dodal: „Je ostatně obecně známo, že rozhodnutí o opakovaném plošném testování zaměstnanců bylo přijato jako kompromisní řešení v situaci, kdy z důvodu přetížení nemocnic bylo zvažováno úplné uzavření výrobních a jiných provozů.“

Aha, nesmrtelný argument covidími mrtvolami a přetíženým zdravotním personálem. Tomu říkám právní výklad.

Jsem v šoku, protože NSS jsem vždy považovala za velmi dobrý soud. Pan Dienstbier byl na mojí doktorské zkoušce (a radši sama prozradím, že jsem byla nervózní jak pes a lezlo to ze mě jak z chlupaté deky, protože dokončit Ph.D., když vám doma vřískají dvě batolata fakt nebylo snadné) a myslela jsem si, že je to právní frajer. Pamatuju si, že na té doktorské zkoušce jsme se bavili právě o opatření obecné povahy a on mě pak na chodbě uklidňoval, že to bude fajn a že se komise už určitě dávno nebaví o mém chabém výkonu, ale o vánočním cukroví. Tak nevím… svět se holt hodně změnil a lidi s ním.

Nejvyšší správní soud zklamal i s rouškami. Jsou taky ok.

Může mi někdo říct, jak je možné, že naši předci přežili morové rány, choleru, obrovskou dětskou úmrtnost a války? Co se s lidstvem stalo, že se rozhodlo BEZ DŮVODU samo zničit?

%d bloggers like this: