Právě před 13 lety jsme se s Davidem brali. Bylo úmorné vedro a odpoledne přišla bouřka. My jsme byli ještě celkem mladí, bylo nám 26, hloupí a přesvědčení, že rozumíme úplně celému světu ze všech bytostí nejlíp. Přitom jsme ani netušili, že jsme si pro svatbu vybrali datum, o které se ostatní bili, aby na ně vyšlo – 2. 8. 2008. Všimli jsme si toho, až když jsme si prohlíželi gravírování na prstenech. Původně jsme se chtěli vzít 9. 8., ale ten den si rezervovali naši kamarádi, tak jsme prostě řekli: „Ok, tak my to uděláme o týden dřív a bude.“ Těch třináct let byla zajímavá doba, ne vždy šťastná, ne vždy veselá, ale zajímavá. Musím vám říct, že za tu dobu byl David mnohokrát na tečku, ale dneska je z něj konečně snad trochu dospělejší kluk.

Dnes, 2. 8. 2021, sedím zase u svého počítače, děti si samy něco kutí v pokoji, jak si už za ty dlouhé covidové týdny zvykly (když máma s tátou přoád něco dělají a neustále mluví jen o soudech, žalobách, protilátkách, testech, respirátorech a podobných blbostech) a třesou se, abych si nevzpomněla, že sjem jim slíbila, že ode dneška, nikoli od prvního září, začíná domácí výuka. Na mém oblíbeném portálu Seznamzprávy jsem se dočetla, že v ČR začalo první zvýhodňování tečkařů. Díky covidu jsme pochopuila jediné – že nerozumím vůbec ničemu, co se na tomto světě děje. Nechápu, že je možné, aby soudy jen tak přihlížely naprosto bezdůvodné diskriminaci lidí.

Jeden čtenář blogu mne upozornil na v této souvislosti na rozpory v nablbých opatřeních. V tom novém náhubkovém se píše:

Potřebnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve vnitřních prostorách v případě přetrvávajícího zvýšeného výskytu případů onemocnění covid-19 a v souvislosti se šířením varianty delta i u plně očkovaných osob zmiňuje i poslední doporučení Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí Spojených států amerických (CDC), dostupné na https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated.htmljelikož v případě nákazy touto variantou může i plně očkovaný člověk onemocnění šířit dál.

V šikanózním omezení malobchodu a služeb, které zavádí diskriminaci zdravých lidí se naopak uvádí:

Stanovují následující podmínky pro vstup osob do některých vnitřních a venkovních prostor nebo pro účast na hromadných akcích nebo jiných činnostech, je-li to vyžadováno tímto mimořádným opatřením: osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování.

V odůvodnění se pak píše:

Vymezuje se okruh osob, kterým se na základě stávajících vědeckých poznatků o získané imunitě nebo šíření onemocnění covid-19 umožňuje vstup do některých vnitřních a vnějších prostorů nebo účast na hromadných akcích nebo jiných činnostech v případě, že nemají žádné klinické příznaky onemocnění covid-19, a buď chorobu již prodělaly, a předpokládá se, že dle stávajících mezinárodních doporučení Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí a amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí mají v době do 180 dní od záchytu onemocnění dostatečnou hladinu protilátek, která ve většině případů ochrání před reinfekcí, anebo od dokončeného očkování podle SPC dané očkovací látky uběhlo nejméně 14 dní.

Tak můžou ti pošahaní tečkaří (mezi kterými JE pár výjimek, jež si nepřejí zničení nás neočkovaných jako ten hajzl Biden, budiž jim vzdána čest) někoho nakazit nebo ne? Jak je možné, že se mohou volně pohybovat bez testů? Tohle je fakt na hlavu.

Pokud nejste očkovaní, představujete problém pro sebe, svou rodinu i ty, s nimiž pracujete,“ vzkázal v mimořádném projevu šéf Bílého domu. „Umírají lidé, kteří by nemuseli,“ zdůraznil rovněž.

Moc tu logiku nechápu – očkovaným nic nehrozí, vakcinovat se nemůže jen naprosto mizivé promile lidstva (ti, kteří měli anafylaktický šok po předchozí očku nebo ti, kdo jsou alergičtí na složku vakcíny), tj. koho že ohrožují ti nevakcinovaní? Proč se nnenaočkují ty nebohé babičky, které máme údajně zabíjet? Tomu vážně nerozumím, stejně jako absolutně nerozumím tomu, proč mám řešit, že někdo cizí umře. Denně umřou desítky tisíc lidí a dvakrát tolik se jich narodí. To druhé mne znepokojuje rozhodně více než to první. Biden i Macron a ostatní by vážně měli změnit rétoriku, tohle kňourání už nezabírá snad na nikoho.

Na Novinky.cz jsme se dočetla, že prý nějaká další úžasná studie zjistila, že očkování nemá vliv na virovou nálož. Nechápu to – je tedy ofociálně přiznáno, že to nefunguje nebo je to jen další mlha a další matení lidí a štvaní proti sobě?

Na webu CDC jsem se před pár dny dozvěděla, že se upouští od PCR testů. Přiznám se, že si nejsem jistá, o co jde.

After December 31, 2021, CDC will withdraw the request to the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for Emergency Use Authorization (EUA) of the CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, the assay first introduced in February 2020 for detection of SARS-CoV-2 only… In preparation for this change, CDC recommends clinical laboratories and testing sites that have been using the CDC 2019-nCoV RT-PCR assay select and begin their transition to another FDA-authorized COVID-19 test. CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses. 

Těžko říct. Každopádně fact check weby měly spoustu práce, aby vyvrátily dezinformaci, že PCR testy nejsou to pravé ořechové pro zjišťování nemoci.

Nejen sněžný leopard, ale i tygři v Jakartě dostali covid. Dokud nebudou očkováni všichni savci, nikdy se z covidu nevyhrabem. A to se ještě musíme modlit, aby ho přenášeli jen savci a nemuseli jsme vymlátit všechny ptáky a plazy a ryby či dokonce měkkýše (vidíte, jak si opakuju přírodopis?).

Další zprávy raději už číst nebudu a jdu psát další žalobu týkající se očkování. Na oslavu si dám pivo, protože rozhodně piju víc, než bych měla, na druhou starnu – mám se tím trápit, když stejně za chvíli nebudu žít, ale jen přežívat? Dokud se vejdu do svatebních šatů, které mi celých 13 let visí ve skříni a stěhovaly se s námi po všech lokacích, tak je to se mnou pořád dobrý. Třeba se ale propiju k cukrovce a můj život bude mít konečně pro společnost nějakou hodnotu. Jako zdravá se prostě nikomu nehodím.

%d bloggers like this: