Mám dost. Po kolikáté za tyto dny, týdny a měsíce a skoro už roky? Nevím. Co mi dnes zase dodalo? Kdo jiný, než ko*oti z NSS. Mám už právnických krys plné zuby. Nevěřte jim, říkám všem, který je život milý. Naopak by bylo fajn vzít pukavce a jen tak mimochodem se jít mrknout na sochu Jošta v Brně… já nic, já muzikant.

Právnická obec lže, jak když tiskne. Jen málokterý právník má v těle kouska morálky a odpovědnoti. To je sice známá pravda,a le myslívala jsem, naivně, že aspoň soudci z NSS jsou (někteří, tu a tam) výjimkami potvrzujícími pravidlo. Nejsou. Jen si přečtěte, jak rozhodli o „stížnosti na průtahy“ v rozhodování o opatřeních.

Abych to i pro neprávníky uvedla na pravou míru, v soudním řádu správním je pro soudní přezkum opatření obecné povahy stanovena lhůta 90 dnů. Na tu NSS bez skrupulí se… -ehm- kašle. Přitom v Pandemickém zákoně je, že se má o mimořádných opatřeních rozhodovat přednostně. To ale podle NSSáků znamená, že lhůtu v podstatě nemají… Hlavní ko*ot z NSS (jako ten předseda, co bere víc než 3 míče za rok ze státní kasy za svoji „práci“) přitom lhal následovně:

Je ale důležité, abychom rozhodovali v řádu jednotek týdnů i za cenu, že ostatní agenda bude muset být odsunuta. Obracím se proto na stávající účastníky řízení i na veřejnost s prosbou o pochopení zcela mimořádné situace, do které se Nejvyšší správní soud nyní dostává.

Ještě má tu drzost svoje odporné lži na webu NSS klidně nechat. Proč ne. Co je mu do těch občanských chudáků.

No a dnes Davidovi napsali na „stížnost na průtahy“ (návrh na určení lhůty k provedení úkonu) napsali:

Nejvyšší soud zde v části VI. stanoviska zmínil, že jakékoli řízení vždy nějakou dobu trvá, a dále na vysokém stupni obecnosti uvedl, že za přiměřenou délku řízení Nejvyšší soud považuje ještě 24 měsíců (nikoli však již delší). Byť se Nejvyšší správní soud do značné míry brání naznačené paušalizaci a zdůrazňuje nutnost zohledňování všech okolností posuzovaného případu, tedy i toho, že se v daném případě jedná o věc ze zákona přednostní, tudíž je namístě za přiměřenou považovat délku řízení nepoměrně kratší, dospěl k závěru, že řízení ve věci navrhovatele vedené pod sp. zn. 3 Ao 4/2021 nedosáhlo délky, kterou by bylo možné označit za již nepřiměřenou.

Ano, čtete správně. Ko*otům z NSS fakt přijde, že přednostním projednáním se v době absolutní nouze lidských práv myslí klidně 2 roky. Proč ne, že. Vždyť jim samotným asi o nic nejde.

Tak hlavně, drazí ko*oti, že máte čas rozhodovat naprosté kraviny, jak jde vidět z vašeho webu. Je mi vážně zle z toho, že naše osudy jsou v rukou takových lidí… doufám, že se brzo budete smažit v pěkně hnusné pekelné sféře. Karma je vážně zdarma. Pro zločince i pro dobrý lidi.

Celé rozhodnutí zde.

Aktualizace: Ani Ústavnímu soudu tento přístup nevadí.

%d bloggers like this: