Uf, ve svých 40 letech jsem KONEČNĚ pochopila, jak někoho může zajímat zpravodajství z něčeho tak nablblého, jako je olympiáda. S napětím otevírám Seznamzprávy, abych si přečetla další pokračování detektivního příběhu o nevycválaném lékaři s jakousi ústní vodou! Dnes se mi dokonce poštěstilo (hádáte správně, jedu domů z Prahy a už se celkem nudím) přečíst si hned 3 úžasné blogy na Aktuálně (jako upřímně, v týhle chabý konkurenci, která tam je, vůbec nechápu, proč Aktuálně nestálo o moje geniální články, které byly na tom webu snad jediné zajímavé).

Čtení blogů bylo napínavý jak kšandy. Nejdřív jsem doopravdy fandila svojí oblíbené bloggerce Tereze Boehmové. Vždycky píše tak dechberoucí historky o post covidu nebo očkování nezletilců, že jen zírám s otevřenou pusou. Dneska se jí text taky povedl, ale bohužel to celý zabila recyklovanou výhružkou: „Jak to tak asi může po létě dopadnout?“ Proto ji levou zadní dostala Džamila Stehlíková. Její na drsné a naléhavé zvolání: „Proč doposud nikdo nepřišel s požadavkem povinného očkování pro lékaře?“ zastínilo všechny konkurenty. Učitel informatiky Nožika už jen chabě pokulhává, když si stěžuje na to, že si snad někdo špatně vyčistil zuby: „Nevím tedy, zda tentokrát pan doktor kloktání ústní vodou poněkud neopomněl…“ To nemá říz!

Vážně, ale vážně se mi líbí letošní olympijské drama. Sice se asi už nedozvíme, kdo obdržel jaký kov, ale nepochybně budeme vědět, komu Japonci sdělili, že má vyfičet, protože mu PCR test nevyšel zrovna nejlíp. Nevím, co si z bohaté škály zpravodajství vybrat – jestli unavené hrobníky z Indonésie, neočkovaného doktora s lahvičkou Listerine, nebo Vojtěcha tvrdošíjně odmítajícího respektovat (už zase) NSS a uznat, že někteří lidi holt mají protilátky. Nakonec jsem zakotvila i Erica Claptona, který prý prohlásil, že že nebude hrát na místech, kde se od lidí vyžaduje potvrzení o očkování proti covidu.“ To zní líp, než ty pindy ze zpravodajství o zcela zbytečný olympiádě nebo blábly na blog.aktualne.cz.

%d bloggers like this: