Možná by vás zajímalo, kolik jsme jen my s Davidem podali od jara 2020 do srpna 2021 správních žalob. Vím, že jsme ani jednou nevyhráli, což je smutné, ale přece. Neumím to číslo zjistit přesně (a píšu záměrně jen o správních žalobách a vynechávám třeba diskriminační a ústavní stížnosti), ale podívala jsem se, jaké byly pohyby na transparentním účtu s těmito kritérii:

a) banka s kódem 0710 (ČNB – tj. jde o účet soudu)

b) částka byla 5.000, (tj. výše soudního poplatku)

Příjmy, to jsou vrácené poplatky, když soud z nějakého důvodu žalobu vůbec neprojednal. V té částce jsou samozřejmě i kasační stížnosti. Když si vydělíte 220 000 částkou 5000, máte přibližný výsledek podání, které jsme k soudům za ten rok učinili. Nebudu vás napínat, je to 44 kusů podání. Ústavních stížností muselo být aspoň deset. A těch diskriminačních a dalších taky pěkných pár. Přičíst je potřeba i ty, které jsme podávali před vznikem transparentního účtu (když jsme si jak dva blbečci mysleli, že to bude stačit). Přesto to nevedlo k cíli, což jen dokazuje, že neexistuje právní stát (a kdybyste pochybovali o našem právním talentu, což je zbytečné, podívejte se na další advokáty. Ani ťuk, prohra za prohrou.). Nicméně jak jsem psala – je třeba soustavně naleptávat. Kapku za kapkou. Vždyť něco takového dokáže narušit horniny! Tak taky kapejte – pruďte třeba ředitele, zastupitele anebo úředníky!

P. S. A děkujeme moc a moc za vaši finanční podporu. Tohle bychom NIKDY nebyli schopni zaplatit sami. Dodneška si pamatuju, jak jsme v březnu 2020 stáli v našem miniaturním +kk a dumali, zda můžeme poslat z chabých úspor 20. 000,- na prnví žalobu. Vážíme si toho, že jste to všechno podpořili a podporujete. Tak snad vám to za to stojí, no.

%d bloggers like this: