Často se na našich setkáních skloňuje téma voleb, což je logické. Já k volbám dlouhodobě nechodím, ale kdybych šla, volila bych letos preferenčním hlasem advokáta Zdeňka Koudelku. Jediné, co u něj nechápu, jsou důvody jeho lásky k Moravě, ale to není na překážku výkonu funkce poslance. Byla bych sice radši, kdyby z něj byl ústavní soudce, ale tak ještě má čas odkroutit 4 roky ve Sněmovně a pak se vrátit do centra Brna.

Zdeněk Koudelka se od počátku celé covidí šaškárny stavěl otevřeně na stranu svobody a zdravého rozumu. Škoda, že nebylo víc advokátů, kteří by od března 2020 křičeli a bojovali, nemuseli jsme dnes být tam, kde se nacházíme (a vy víte kde, takže to nemusím psát).

Nevím, jak se rozhodují jiní a jak naloží s tím, koho nechají další 4 roky „mluvit“ svým hlasem. Někdo si asi řekne, že Babiš je nakonec nejmenší zlo, když se podívá, jak obludně se chová opozice, která by zřejmě nejraději v opatřeních a ničení svobod ještě přitvrdila. Jiní nemůžou Babiše ani cítit a je pro ně věcí cti volit proti němu, ať už to hodí komukoliv. Já sama si neumím představit, že bych dala hlas Pirátům, STAN, TOP nebo ODS. To bych si připadala jako úplný zrádce a kolaborant. Proto je asi jedinou teoretickou možností právě Zdeněk Koudelka.

Já jsem ráda, že mám volební dilema dávno vyřešeno. David naproti tomu stojí nejen před volbou kandidáta do Sněmovny, ale také do Advokátní komory. Poňoukám ho, aby zvolil Tomáše Sokola (jestliže ten kandiduje, což předpokládám). Já mám Sokola prostě ráda za tu jeho pusu nevymáchanou. Hlavně, aby se do Komory nedostala ta nová klaka maldých agilních a odpovědných jako je advokát Němec. Jsou lidi, kterých se zkrátka bojím, protože to těžko myslí s ostatními dobře, a on je rozhodně jeden z nich.

Přeju vám, abyste se rozhodli dobře, až budete stát nad urnou, pokud se k ní tedy přes ohromnou epidemii vůbec dostanete.

%d bloggers like this: