Můj syn je právě teď na výletu s našimi novými úžasnými přáteli. Jestli je něco, za co jsem covidaférce doopravdy vděčná, pak jsou to noví lidé, které jsem poznala. Nejen že jsou báječní, ale taky jsou mi zdrojem informací a často i zábavy, což se v této depresivní době sakra počítá. NAvíc vidím, že neberou na lehou váhu, co se snažím dělat a sdělit a že mám podporu. Dnes mi přišla do e-mailu svodka z inkriminovaného výletu a co nevidím, když rozkliknu zprávu – fotky respirátorů znečišťujících životní prostředí.

Jistě víte jako věrní čtenáři blogu, že se již po několikáté obracím na Nejvyšší správní soud s prosbou, aby podnikl potřebné kroky a ochránil moje právo na život, které je nyní zásadně ohroženo mikroplasty z tzv. ochranných pomůcek a také dopady výroby a likvidace respirátorů na klima.

NSS si asi myslí, že když mne poníží v rozhodnutí o mé žalobě, stáhnu ocas a dám pokoj. Ale to mne ti v talárech neznají! Cha, nikdy nevzdám boj o zdravé životní prostředí, zapamatujte si to, soudci, nikdy! Nedonutíte mne.

Vím, že se v českých médiích o dopadech nesmyslného používání respirátorů na životní prostředí mlčí. To ale neznamená, že se nedějí. O nebezpečí takových mikroplastů si najděte něco sami. Nebude se vám dobře spát.

Most face masks contain plastics or other by-products of plastics materials. As such, increased usage of face masks, especially single-use ones, will eventually increase plastic pollution, which threatens marine and aquatic environments. Most plastic particles are photo-oxidized when exposed to ultraviolet (UV) radiation, causing them to become brittle and fragment into microplastics. While heat, sunlight, and well-aerated conditions are ideal to produce microplastics via iterative fragmentation processes, the cold and anoxic conditions of aquatic environments and sediments can cause very slow degradation of plastic particles, which can last over centuries.

A co debilní respirátory a klima? Nic moc:

The environmental impact of single-use masks is the most unfavourable, with a GWP of 0.4–1.3 kg CO2 eq., depending on the transport scenario, and a PL of 1.8 g, for a 1 month protection against COVID-19. 

Nechápu, že Gretě a jejím fanantickým nohsledům mektajícím bláboly o klimatické změně, které vůbec nemyslí vážně, se dopřává tolik sluchu a to, že si zamořujeme planetu naprosto zbytečným bordelem /pradon ten výraz) je každému šumák a máme to jen snášet, neb ochrana zranitelných bla, bla, bla.

Podívejte se, jak členové hnutí Extenction Rebellion klíďo píďo protestují v respících. Že je hanba nefackuje. Kdyby zůstali doma, ušetřili by respík a CO2 emise. Věříte jim jejich motivaci? Já ne. Ani za mák Tohle nejosu stejní enviromnetnální srdcaři jako já!

Printscreen z webu Extinction Rebellion Czech

Pokračuju se svými dětmi ve školním projektu – chodíme po naší vlasti a fotíme nechutné respirátory a ústenky, které se velmi pomalu rozkládají v naší přírodě a ničí ji. Zatím nemám představu o výsledku, ale asi vytvoříme třeba koláž do informatiky, napíšeme něco do zeměpisu a do češtiny slohovku o sobeckých lidech ničících mým dětem zdraví, životy a budoucnost tím, že jim znečišťují planetu miliony tun hnusného odpadu, a v matice si něco „pěkného“ vypočítáme.

%d bloggers like this: