Mám tři opravdu oblíbené knihy: Vládkyni všech nemocí (protože neskonale obdivuju schopnost autora psát srozumitelně a neuvěřitelně poutavě o laikům tak nepřístupném tématu – je to můj obrovský vzor), To by se zvěrolékaři stát nemělo (v úžasném českém překladu i v angličtině – If Only They Could Talk – skvěle se pocvičíte v předminulém čase), a útlou knížku Klid je síla, řek´tatínek od Zděňky Fantlové. Samozřejmě bych mohla vyjmenovat ještě další desítky knih, které jsem četla mnohokrát (třeba v mládí Znamení Blíženců – puberťácká tutovka, nebo Désirée, neboť já vážně miluju Napoleona jako historickou postavu), ale tyhle tři jsou srdcovky největší.

V dnešních dnech si častokrát vzpomenu na to, co prožila a přežila Zdeňka Fantlová. Člověk jen zírá a doufá, že nikdy nic podobného řešit nebude. Nechápete, kde se bere síla lidské bytosti pořád znova a znova se stavět na nohy, neklesnout a pokračovat, i když vám vnější okolnosti úplně zbytečně zboří celý svět a připraví vás o všechny milované. Jestli hledáte četbu na dlouhé zimní večery a Klid je síla neznáte, tak doporučuju.

Omlouvám se za tuto literární vsuvku, ale říkám si, že občasná změna tématu v té vší beznaději neuškodí. Navíc si myslím, že je Zdeňka Fantlová doopravdy inspirující ženská!

Taky bych mohal psát o tom, že jsme s Davidem podle Youtube právě opravili podomítkovou sprchovou baterii, ale to je jen naprosto všední, nikoliv zajímavé. Mne ale napadlo, že bych si v novém (starém) domě dala závazek, že se budu snažit všecko opravit podle Youtube návodů a mohla bych o hokusech pokusech psát blog. Jestli přežiju třeba výměnu střešní krytiny, mohla by to být i psina! Neříkejte, že se vám po něčem obyčejném nestýská! Mně jo! Další nápad na blog je okopírovat ideu jiného manželského páru s každodenním sexem, ale vzhledem k našemu věku, kdy už můžeme kandidovat na prezidenta, ústavního soudce nebo senátora, by to mohlo být psaní blogů o něčem takovém bráno jako pohoršující 🙂

P. S.: Po přečtení příspěvku mi D. řekl, že do toho opravářské blogu by se mnou i šel…

%d bloggers like this: