Dnes jsem se u snídaně (ano, pořád to čtu u snídaně) málem zakuckala, když jsem viděla tento nadpis: Bez vakcíny zůstává 80 tisíc nejstarších. „Jezdit za nimi je prodělečné“. Vyjdeme-li z premisy Hořejšího, že naočkování seniorů je klíčová věc pro to, aby už nikdy nebyl lockdown a my se mohli „navrátit k normálu, jak pak může nějaký osel říct, že je ježdění za seniory prodělečné? Copak lockdown, který na náš již šijí, je snad výdělečný nebo aspoň méně prodělečný, než zajet do malých dědin?

Hned v úvodu jsem vyjádřil optimistický názor, že jsme už velmi blízko stavu kolektivní imunity a tedy je na pořadu dne i možnost zrušit veškerá povinná protiepidemická opatření, tedy totéž, co učinili v Anglii. Zůstává ale ještě jedna věc k dořešení – máme ještě relativně hodně neočkovaných seniorů. Pokud bychom je co nejdříve naočkovali, mohli bychom se už asi vydat tou britskou cestou k „normalizaci“. Covidová epidemie bude mít (a do značné míry již nyní má) v naší populaci už skutečně charakter podobný sezónní chřipce nebo dokonce i mírnější. A znovu zdůrazněme – není to důsledkem změny viru (naopak – nyní dominantní varianta delta je ve všech směrech horší než to, co bylo před ní), ale zásluhou vysoké proočkovanosti a promořenosti populace.

Když mají zdravotníci čas vysedávat na Hlavním nádraží v Praze v testovacích centrech, tak snad mají čas jezdit po dědinách, nebo ne? Všichni ti hrdinové z ordinací praktiků, kteří se už už tetelí, až zase zavřou ordinace před nemocnými a zabarikádují se u telefonu, za což budou shrabovat peníze, by měli nastartovat auta, nacpat kufry vakcínami a objíždět svoje pacoše a nutit jim očkování, kterému bezmezně věří!

Co bylo ale na výše uvedeném článku obzvláště nechutné, to je vyjádření vrchního lékařského trouby, Kubka:

Kůže od králíků… takovou hodnotu asi dnes mají lidé… hlavní je, že budou opíchaní, za to se obdrží příslušná suma a jede se dál. Ve vesnici, kde mám babičku, jezdí takový kužkař. Má několik nahrávek, kterými láká chovatele králíků, jedna z nich je takováto:

„Králíka jste snědli? A zbyla vám kůže? Každý teď vydělat si může, pojďte k nám, my vykupujem kůže.“

Děsím se i oné „pomoci pojišťoven“, které asi mají za úkol napráskat ty, kdo ještě nebyli poslušní a nedostali ani jednu tečku. Znamená to snad, že mi bude na mačkat zvonek nějaký blouznivý fanatik s injekcí a dožadovat se mého levého ramene vhodného k opíchání?

%d bloggers like this: