Že mám ráda D-FENSE už každý chápe, stejně jako každý ví, že se doopravdy bojím klimaalarmistů, ač jsem srdcem i duší přítel planety, stav krajiny, vody, ovzduší a ničení životního prostředí, zbytečná spotřeba anebo létání sem a tam do Bruselu a na eurovíkedny nebo tisíce dovolených, či plýtvání zdroji a trápení zvířat mne vysloveně bolí (a někdy se mi z toho pořádně ježí chlupy, a to i ty oholené). Myšlenky Extiction Rebellion by se mnou měly rezonovat, nicméně se tak neděje, protože mi nevoní, když někdo chce vyšší dobro na úkor svobody a lidské důstojnosti. Jsem totiž přesvědčena, že je možné obojí, resp. jedině svoboda a důstojnost vedou k tvořivosti a rozvoji rozumu, a to je nástroj, který my lidé máme k řešení problémů.

Vraťme se ale k D-FENSovi- jeho článek o drtícím, svírajícm a kosícím covidu ve mně zanechal hluboké stopy, a tak jsem se „pobavila“, když mi v mailu přistál odkaz od jednoho nového príma kamaráda na článek „skeptického ekologa“ pojmenovaný „Hrůza, vedra kosí lidstvo! Klimatický alarmismus v praxi“. Autor, Bjørn Lomborg, mne zaujal už před časem. Tenhle mladý muž to totiž vidí jako já, a to je vždycky příjemné.

Protože jsem sama doma a ještě docela dlouho budu (což je až strašidelné, protože jsem si uvědomila, že jsem nebyla bez dětí a Davida dýl než na jendu noc od března 2020, tak moc „covid“ změnil naše životy), můžu si text přečíst hned. Jsem vděčná, že někdo píše tímhle stylem, protože tlak na vybuzení těch pravých obav ze změny klimatu je šílený. Aby ne, když je třeba začít prosazovat schválený Green Deal hlava nehlava! V naší společnosti chybí lidé, kteří na věci nazírají opravdu kriticky a snaží se sdělit svoje myšlenky dalším, protože Zelený úděl trápí jen málokoho. Všichni řeší jak zběsilí roušky a testy a očkování, ale je to zbrojení na minulou válku, protože tu máme jiného opravdového nepřítele. Ten ale zdatně uniká pozoronosti. Proto vám z celého srdce doporučuju, abyste nebyli slepí a abyste se začali zajímat o to, co je doopravdy důležité (a covid to vážně není). Zajímete se o to, kdo a proč podává „první českou klimatickou žalobu“ a zkuste o tom mluvit s lidmi.

Já se proti klimatickým žalobám snažím bojovat po svém. Ale i tak mne tíží svědomí za mé hříchy z minula.

O klimatických žalobách ve „vyspělém západním“ světě si přečtěte třeba tady a tady.

V článku se trefně píše:

Po nedávných vlnách veder v Kanadě a na severozápadě USA zaplavily titulky světových médií zprávy o stovkách obětí. Příběhy, které je doprovázejí, přitom vždycky za hlavního viníka označují změnu klimatu. A nabádají nás, abychom ji urychleně řešili. Tenhle přístup ale bohužel většinou ukazuje jediné: jak špatně nás takový jednostranný klimatický alarmismus informuje.

Článek zajímavě uchopil celou klimazáležitost, protože aktivisté a politikové jen šíří zmatené polopravdy anebo vyslovené lži a nikdy neříkají celou pravdu, stejně jako u covidu, který nás měl na to, že se vytratil zdravý rozum, navyknout.

Jenže současná dominující klimatická politika vedená mantrou dražší energie = nižší spotřeba naopak způsobí nárůst nákladů na vytápění, a tedy i nárůst počtu obětí. Protože chudí lidé si kvalitní vytápění opět nebudou moci dovolit. Že tato souvislost funguje, ukázalo třeba zavedení těžby zemního plynu frakováním v USA. Ta po roce 2010 zásadně snížila cenu plynu, takže se zvýšil počet vytápěných domácností; teplo si nově mohly dopřát i ti nejchudší lidé. Efektem se zabývali i vědci, kteří v následné studii uvedli, že nižší ceny energie každoročně zachrání před smrtí v zimě asi jedenáct tisíc Američanů. Tedy čtyřikrát víc než je v Severní Americe obětí horka.

Je mi jasné, že to, že někde je teplo a někde zima, nevyvrací a ani nepotrzuje vůbec nic. Jsem si vědoma toho, že nejde o globální oteplování, ale o globální změny klimatu v hantýrce alarmistů. Nepopírám, stejně jako autor článku, že my lidé máme skutečně mimořádně negativní vlvi na všechno živé i neživé okolo nás a že kam lidská noha vstoupí, tam „tráva neroste“. Ale… lidi prostě žijí a existují a budou chtít existovat a neměli by trpět. Opět se mi tedy potvrzuje, že „umanutým bojem“ se nevyřeší vůbec nic – potřebujeme nikoliv zdražování energií a upírání lidských práv a svobod, ale vývoj technologií a hledání cest a způsobů, jak to půjde. S klimaalarmisty je totiž jeden zásadní problém stejně jako s covidfanatiky – slepě trvají na svém řešení a pro záchranu „pár životů“ jsou ochotni obvětovat celé lidstvo a vlastně úplně všecko.

Já si z článku beru jediné – vyvolávání dramatu, hrozba smrtí, uhořením, utopením v povodních nebo ve víru tornáda na lidi funguje. Bojí se a poslouchají. Navíc, když chcete být ve společnosti dobrých a odpovědných, kterých je dle „nezávislých objektivních“ průzkumů naprostá většina, budete radši mlčet, i když si myslíte své. Časem to třeba zapomenete a přizpůsobíte se. Budete poslochat, co vám říkají ti vzdělaní vědci. Správní a dobří lidé, normies, přece chtějí záchranu před spálenou zemí, i když to bude znament úpadek a krize.

Větší udržitelnost a ochranu životního prostředí by pro Českou republiku uvítalo 73 procent respondentů navzdory faktu, že opatření mohou vést ke zpomalení hospodářského růstu. Obavy, že v důsledku zaváděných restrikcí dojde v tuzemsku ke zhoršení ekonomické situace, má dle analýzy polovina dotázaných.


Vtipné je, že kazatel klimatického pokroku, který průzkum komentoval pro Seznamzprávy, se jmenuje Hořejš. To snad dělají naschvál, tohleto 🙂 A i tady je to stejné jako u covidu – Husákovy děti dělají největší problémy a nechtějí se přizpůsobit pro dobro všech a ještě ke všemu odmítají prověřené vědecké teorie (a možná by souhlasili s Klausem, no fuj!)

Nejčastěji by lepší a efektivnější ochranu životního prostředí v Česku uvítala nejstarší a nejmladší generace, naopak nejmenší zájem o další kroky vpřed v boji s klimatickou krizí projevila skupina 45–59 let. „Češi nejsou národ klausovců v tom smyslu, že těch, kteří odmítají vědecké teorie ke globálnímu oteplování, je minimum. V čem jsme nejednotní, je otázka, jak problém řešit,“ okomentoval výsledky jeden z autorů studie, analytik Nikola Hořejš.

Tak dobrou noc a hodně štěstí a ať se vám nezdá žádná noční můra o Green Dealu! A jestli potřebujete pohádku na dobrou noc, přečtěte si o názoru našeho milé skeptického ekologa na vegetariánskou stravu. Vidím to jako on a to jsem taky na 99% vegetarián z morálních důvodů (velkochovy mi vážně nedělají dobře na duši). Ten chlapík se mi zkrátka dost líbí! Nevíte, jestli je svobodný?

%d bloggers like this: