Zajímalo by mne, jestli Ústavní soud kdy slyšel něco o tom, že čím víc v exkrementu šlapete, tím víc smrdí. Nejnovější tweet ÚS totiž vypadá takto:

Nerozumím tomu, proč na vlastní sociální síti připomínají svoje směšné rozhodnutí o neposkytnutí informace a jeho přitroubé odůvodnění, ale budiž. Proti gustu staříků v talárech žádný dišputát.

Říkala jsem si ale, že tento přešlap Ústavního soudu využiju k tomu, abych se pokusila znovu apelovat na všechny: prosím, dávejte si doopravdy velký pozor na to, jaké informace přijímáte. Evidentně jsou mezi námi subjekty, které se tváří, že jsou na na správné straně, ale ve skutečnosti velmi efektivně pracují pro nějaké jiné zájmy, rozhodně ne pro svobodu a radost. Ten, kdo vytvořil dokument (i když v tomto případě to byla asi jenom pitomec), nad kterým ÚS oprávněně prská vzteky (já jsem taky prskala), musí být nebezpečný a je třeba takové věci nešířit, nečíst a nepodporovat. Já sama bych tedy nesledovala ani lháře z factcheck webů, zvláště když bych to rozhodnutí jako instituce sama vydala, ale chápu, že to už je nad možnosti přestárlé právnické populace z Joštovy ulice, zvláště když má už dva roky plné gatě z koronaviru a tetelí se blahem nad každým, kdo ji aspoň trochu podpoří.

%d bloggers like this: