Někteří z vás možná ještě cítí v ústech pachuť po přečtení dopisu, který adresovali čeští rektoři svým studentům. Vyzývali ty mladé lidi k tomu, aby se ve jménu vyššího dobra poslušně naočkovali bez ohledu na následky pro jejich zdraví. Když jsem se o té hrůze dozvěděla já, napsala jsem, že na akademické půdě se krysám dařilo za jakéhokoliv režimu, přičemž jsem pamatovala na to, že i na univerzitách jsou bílé vrány, čestné výjimky, které potvrzují pravidlo.

Dnes mi jeden ze čtenářů (děkuju!) poslal odkaz na web OCLA (Ontario Civil Liberties Association). Hodně nás to zaujalo, určitě jsem na jejich stránkách nebyla naposledy. Ačkoliv jsem v dnešní době hodně obezřetná a snažím se nenaletět každé konině, která brázdí internet, řekla jsem si (po ověření existence daných akademiků), že tohle bude asi pravé. Doufám, že i vás potěší na duši dopis, který napsalo osm bílých vran občanům, kteří si umí cenit svobody nade vše.

Dopis dostupný zde.

Závěr dopisu je následující:

Do not be intimidated. You are showing resilience, integrity and grit. You are coming together in your communities, making plans to help one another and standing for scientific accountability and free speech, which are required for society to thrive. We are among many who stand with you.

%d bloggers like this: